• PAYLAŞ

Kışın Nasıl Formda Kalınır?

  • 01/11/2016 - 16:03
  • 0 Yorum
  • 767 görüntüleme

Kışın Nasıl Formda Kalınır?

Yaz aylarının rahatlığını artık geride bıraktık bir 6 ay kadar kış dönemine yavaş yavaş giriyoruz. Kış aylarını seven insanlar azınlıkta olsa da kış döneminin kilo almak isteyenlere çok yardımı dokunacağını herkes bilir. Bu süre içerisinde kilo almamak için çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Soğuk nedeniyle işiniz olmadığı tüm zamanın çoğunu evde geçireceğiniz için sürekli bir şeyler yeme yada atıştırma isteği sizlerde oluşacaktır. Kış bittiğinde bu nedenle çok kilo almış olacaksınız. Kış aylarında formunuzu korumak ve yaz geldiğinde hala fit olmak istiyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

 

Abur Cuburdan Uzak Durun

Hepimizin abur cuburlara karşı zaafı olduğunu söyleyebiliriz. Canımız istemese dahi gördüğümüz anda dayanamayıp yemeğe başlarız. Özellikle kış aylarında boşta kaldıkça yenen kekler, börekler ya da televizyon karşısında yenen cipsler sizin formunuzu kaybetmenize neden olacaktır. Günlük kendinize en azından bu konuda bir sınır koymanızı tavsiye edebiliriz.

Su için, Canınızın İstemese de İçin

Vücudumuzun yüzde 75’inin sudan oluştuğu gerçeğini hepimiz artık biliyoruz. Ancak buna rağmen gün içinde su içme konusunda birçoğumuz isteksiziz. Özellikle kış aylarında içilen sıcak çaylar ve kahveler nedeniyle su içmeyi unutuyoruz. Özellikle kış aylarında en az 2 litre günlük su içmeyi ihmal etmeyin.

Düzenli Uyku

Bunu söylememize gerek yok, düzensiz bir uyku düzeninizin olması sadece form olarak değil çok farklı konularda size sorun oluşturacaktır. Özellikle düzensiz bir uyku düzenine sahip olan insanların daha hızlı kilo aldıklarını söyleyelim.

kisin-nasil-formda-kalinir-1

Spor Yapın

Artık havalar soğudu, rahatça dışarıda gezemeyeceksiniz bunun için kendinize evde yapabileceğiniz spor aktiviteleri bulun. İnternette size yardımcı olacak çok sayıda site bulunuyor. Onlarından yardım alarak kendinize günlük bir spor programı yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz form durumunu yakalar hatta daha fit bir hale gelebilirsiniz.

Öğün

İnsanların kilo almalarının en büyük nedeni öğünlerini zamanında yememelerinden kaynaklanır. Kışın özellikle düzenli saatlerde yemek yemeye dikkat edin. Bir öğünü atlamak ya da bir öğünü eksik yapmak size kilo verdirmeyecek aksine almanıza neden olacaktır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉