• PAYLAŞ

Konut Hesabı Nasıl Açılır?

  • 14/03/2017 - 17:07
  • 0 Yorum
  • 846 görüntüleme

Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Konut Hesabı Nedir?

Konut sahibi olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Konut sahibi olmak isteyenler bunun için belli bir birikim yapmaları gerektiğinden bankalardan bu konuda destek alırlar. Müşterilerin tasarruf eğilimlerini daha fazla şekilde onlar için daha karlı hale getiren uzun vadeli birikim hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplardan bir tanesi olan konut hesabı en az üç yıllık bir birikim yapılarak devletin yapacağı katkı ile konut sahibi olmak isteyenlere iyi bir destek sağlamaktadır. ,belirli şartları olan ve bu şartları sağlayan kişilere güzel avantajlar sağlayan bu hesap konut hayali kuranların imdadına yetişmektedir.

Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Konut sahibi olmak ve bunun için tasarruf yapmak istiyorsanız bankaların uygun koşulları ve devlet desteğini de arkanıza alarak tasarrufa başlayabilirsiniz. Hayalinizdeki konuta sahip olabilmek için bankaların sizin için sunduğu avantajlı hesaplarına başvurabilir ve birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Belli dönemler ve belli şartları bulunan bu avantajlı hesaplarda para biriktirerek ve devlet desteğini de bu şartları sağladığınızda alarak hayal kurduğunuz konuta sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak ve kendiniz için en avantajlı hesabın hangisi olduğuna karar vererek uygun gördüğünüz bir bankadan hesabınızı açarak işe koyulabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra yapacağınız tek şey her ay düzenli olarak birikim yaparak almak istediğiniz konut için çalışmak olacaktır.

Yabancı Para Cinsinden Konut Hesabı Açabilir Miyim?

Yabancı para birimlerinin sürekli artan ve değerini yitirmeyen bir yapı içinde olduğunu görmekteyiz. Özellikle son zamanlarda artan dolar ve Euro fiyatları da bunun bir numaralı göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu para birimlerinin sürekli artan fiyatları yatırımcıların gözlerini kamaştırdığı için birçok alanda yatırım için kullanılmakta olduğunu gösteriyor. Bu yabancı para birimlerinin yatırım için elverişli olmaları ve çoğu alanda karşımıza çıkıyor olması konut hesabı düşünenlerinde aklına takılan sorular arsında hemen yerini alıyor. Konut hesabı açanlar ve bu hesapta birikim yaparak konut sahibi olmak isteyenlerin bu sorusunun cevabı ise hayırdır. Yani konut hesabı açanlar bu hesaplarına sadece TL cinsinden para yatırabilir ve birikimlerini bu şekilde değerlendirebilirler.

Çocuklar Adına Konut Hesabı Açılabilir Mi?

Bankaların konut almak isteyen ve bu hayali için çalışan çabalayan aileler için bir güzel haberi daha var. Bu güzel haber ise ailelerin konut alma hayalleri için yaptıkları birikimi çocuklarının adına da yapabilecek olmalarıdır. Aileler ister kendileri için ister 18 yaşından büyük olan çocukları için bu hesabı açabilecek ve bu hesapta para biriktirerek devlet desteği ile birlikte konut alma konusunda hayalleri için bir adım daha ileriye gidebilecekler. Peki ya çocuklar 18 yaşından küçük ise bu hesaptan yararlanabilecekler mi? 18 yaşından küçük çocukların velileri veya vasileri tarafından konut hesabı açılarak bu hesapta birikim yapılabilecek.

Konut Hesabı Ortak Açılabilir Mi?

Birikim yaparak konut hayali kuran aileler bu birikimleri ile devlet desteğinin bir araya gelmesi sonucu rahat bir nefes alarak konut sahibi olma hayalini ve bu desteğin avantajları ile birlikte daha rahat bir şekilde konut sahibi olabilmeyi istemektedirler. Aileler bu konut hesabının ortak yani müşterek hesapta açılıp açılamayacağını merak etmektedirler bu sorunun cevabı ise yine hayır olacaktır. Konut hesabı açmak isteyenler bu hesabı yalnız bir kişi adına açabilecek ve birikimlerini bu şekilde yapabileceklerdir. Birikimlerini yapmış oldukları bu konut hesabında bazı zaman ve şartlar yerine getirildiği taktirde güzel ve avantajlı bir birikimin de sahibi olarak istedikleri konuta sahip olabilmek için bu birikimlerini kullanabilecekler.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉