• PAYLAŞ

Konut Kredisinin Avantajları Nelerdir?

  • 17/05/2017 - 13:29
  • 0 Yorum
  • 503 görüntüleme

Konut sahibi olmak için günümüzde insanlar birikim yapmaktan daha çok alacakları evin üzerine bankadan kredi çekmeyi tercih ediyorlar. Ev fiyatlarının son yıllarda ülkemizde tavan yapması ile birlikte çok yüksek rakamlara ev alınabiliyor. Krediyi ödeyebileceğiniz limitlerde bir ev almak için öncelikle ev fiyatlarını araştırmanızda fayda var. Sizin bütçenizi fazla zorlamadan hem ev sahibi olmanızı sağlayarak hem de borcunuzu ödeyebileceğiniz miktarı belirlemelisiniz. Günümüzde konut kredisi bankalar üzerinden en çok tercih edilen kredilerden bir tanesi olmuştur. Tabi konu kredisinin öderken güçlük yaşayabilme durumumuz olsa da genel olarak konut kredisinin bazı temel avantajları bulunmaktadır. Şimdi sizlere konut kredisinin avantajlarını başlıklar halinde aktarmaya çalışacağız.

Taşınma Derdinden Kurtulmanıza Yardımcı Oluyor

Bir ev sahibi olmak artık kendi mekanınız olması anlamına gelmektedir. Artık tüm hayatınızı burada geçirebilirsiniz. Ancak kirada oturduğunuz zaman ne yaparsanız yapın o eve bir türlü ısınamazsınız. Bir de ev sahibinin sürekli olarak kirayı yükseltmek istemesi ya da sizi evden çıkarmak için yapacakları girişimler olacaktır. Bu durumda sürekli olarak taşınma ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumdan tamamen kurtulmak için bir ev sahibi olmanız gerekiyor. Ev sahibi olmak için günümüzde kullanılan en önemli tercih anlattığımız gibi konut kredisidir. Arkadaşlarınızdan, eşinizden, dostunuzdan borç olarak bir ev sahibi olma şansınız çok düşüktür. O nedenle bu yöntemi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Günümüzde konut kredilerinin süreleri 120 ayı rahatça bulabiliyor. Bu 10 yıl boyunca kredi ödemek anlamına gelse de şu an ki ödenen kiraları bir göz önünüze getirdiğimizde aslında konut kredisinin avantajlı olduğunun farkına varıyoruz. Konut kredisi sayesinde birçok insan kira öder gibi evlerinin borçlarını ödeyebiliyor ve borçları bittiğinde ev sahibi olabiliyorlar. Sizde bu yöntemi kullanmak istiyorsanız öncelikle kendi bütçenizi hesaplamalısınız. Çünkü normalde ödediğiniz kiranın biraz üzerinde taksit ödeyeceksiniz. Bu taksiti ödeyip ödeyemeyeceğinizi yapacağınız hesaplarda kendiniz rahatça bulabilirsiniz. Eğer bütçeniz el veriyorsa konutu bulduktan sonra banka üzerinden kredi talebinde bulabilirsiniz. Kira öder gibi kredi ödeyerek sonunda ev sahibi olabilirsiniz.

Geleceğe Yatırım Yapın

Uzun vadeli yatırım denildiğiniz tüm dünyada kabul edilen gayrimenkul yatırımlarıdır. 5 yıllık kredi ile almış olduğunuz evin borcu bittiğinde ödediğiniz kredinin toplam tutarından daha değerli hale gelebilir. Hatta bulunduğu konuma göre fiyatını ikiye katlayabilme durumu da bulunuyor. Bu da geleceğe yatırım yapmak isteyenler yolların başında gelmesini sağlıyor. Ev almak ülkemizde her zaman en rahat yatırım araçlarından birisidir. Bu araçları doğru şekilde kullanmak tamamen sizlerin elinde bulunuyor. Doğru zamanda doğru borçlanma yöntemleri ile uzun vadeli yatırım yaparak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Önemli olan dikkatli hareket etmeniz olacaktır.

Paranızı Değerlendirin

Ev sahibi olmak herkesin hayalleri yer alan bir durumdur. Bu ev alma durumu sadece sizi bir konut sahibi yapmayacaktır aynı zamanda kazandığınız paranın da otomatik olarak bir birikim olarak bulunmasını sağlayacaktır. Bu durumun en büyük avantajlarından birisi konut fiyatlarının sürekli olarak artış göstermesi ile birlikte birikimleri nedeniyle paranın değerinin düşme durumu ile karşılaşma şansınızı ortadan kaldırmasıdır. Bunun konut kredileri size yardımcı olacaktır. Birikiminizin üzerinde biraz ekleme yaparak ve sonunda konut kredisi çekerek rahatça paranızın değerini arttırabilirsiniz. Bu sayede bir taş ile iki kuş vurmuşta oluyorsunuz. Konut kredisi sadece ev alma konusunda size avantaj sağlamayacaktır aynı zamanda en büyük yatırım aracı olarak da faydalı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉