• PAYLAŞ

Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılmalıdır?

  • 24/03/2017 - 11:01
  • 0 Yorum
  • 777 görüntüleme

Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde kredi kartı olmayan vatandaş yok diyebiliriz. Hatta birçok bireyin birden fazla kredi kartı bulunuyor. Kredi kartının amacı doğru kullanıldığında insanlara anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamaktan başka bir şey değildir. Ama birçok kredi kartı kullanıcısı doğru şekilde kullanmadığı için sonunda ekonomik olarak bir anda kendisini krizin içerisine bulunuyor. Kredi kartı yüzünden borç içinde o kadar çok birey var ki devlet en sonunda bu duruma bir dur demek zorunda kaldı. Ve kredi kartı kullanımına sınırlamalar getirildi. Buna rağmen hala kredi kartını hatalı kullanan insanlar bir anda ödeyebileceklerinden çok fazla borç ile karşı karşıya kalıyor.

Bu durumdan kurtulmanın alternatif yolları var. Eğer borcunuzdan düzenli ödeyerek kurtulmayı başaramazsanız öncelikle bundan nasıl kurtulacağınızı öğrenmelisiniz. Ailenizden ya da arkadaşlarınızdan bir sefer olmak üzere kart borcunuzu sıfırlamak ve tekrar kullanmamak üzere borç alabilirsiniz. Kredi kartı borcundan kurtulmanın bir diğer yolu ise bankaların sunmuş olduğu kredileri çekmek olacaktır. Tabi bir borcu bir diğer borç ile kapatmak ne kadar mantıklı olur bilmiyoruz. Ancak deniz düşen yılana sarılır mantığı ile hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Son çare ve sizin kredi notunuzu kötü etkileyecek olan kredi kartı borç yapılandırmasıdır. Bu son çare olarak düşünülebilir. Yapacak hiçbir şeyiniz kalmadığında ve evinize icra gelmesini istemiyorsanız bunu denemek zorundasınız.

Kredi kartı borç yapılandırması

Borç yapılandırması istenen kredi kartının ana para borcu, faizi ve o güne kadar ki oluşmuş ekstra tüm masraflar hesaba dahil edilir. Eğer bu miktarın tamamı bir seferde ödenecekse banka ya da kredi kartının borç durumunu yöneten finans şirketi indirimde bulunabilir. Tabi çok fazla bir indirim beklemeniz mantıksız olur. Peşin ödeme ile kartın borcun kapatılamadığı anlaşıldığı ise banka ya da kart borcunu yöneten kuruluş ise aylık düzenli bir şekilde ödemenize imkan tanıyacak bir yapılandırma teklifi sunar. Bu yapılırken amaç parayı tahsil etmek olduğu için hem vade hem de indirim size sunulabilir. 3000 bin TL’nin altında bir kredi kartı borcunuz var size teklif edilecek maksimum taksit süresi 12 aydır. Aylık 300 TL civarında ödeme yaparak borcunuzdan kurtulursunuz.

Bu miktarın üzerinde ki kredi kartı borçları için ise 24 aya kadar vade seçenekleri sunuluyor. Taksit tutarı borçlu kişinin ödeyebileceği miktardan ne çok fazla olacaktır ne de çok düşük. Bu kredi kartının toplam borcuna göre incelemeler yapılarak borçlu insanı zor duruma sokmayacak şekilde düzenlenecektir. Amaç borcun bir şekilde ödenmesi olduğu için doğru şekilde tercih yapılır ve tüm kolaylıklar sunulmuş olur.

İcra Takibi ve Kredi Notu

Kredi kartı borç yapılandırması yapıldığı taktirde kredi notunuzda direkt olarak bir düşüş yaşanacaktır. O nedenle kredi kartı kullanımınıza dikkat etmeniz çok önemli olacaktır. Eğer bunu yapmak zorunda kalırsanız uzun süre boyunca düzeltmek için uğraşacağınız bir kredi notuna sahip olursunuz. Tabi bu duruma mecbur kalan insanların kredi notunu çok da düşüneceklerini düşünemiyoruz. Ama daha önce kredi kartının nasıl kullanılacağını öğrenerek bu duruma kendinizi düşürmeme şansınızı mutlaka kullanmalısınız.

Kredi kartı borç yapılandırması yaptıktan sonra eğer taksitlerinizi gününde ödemezsiniz başınıza gelecek en büyük sorun evinize ya da iş yerinize icra gelmesi olacaktır. Şu an için bu borç için bir hapis cezası bulunmuyor. Ancak bazen hapis cezası icradan daha fazla kabul görüyor. Bu noktadan sonra tercih borçlu kişiye kalmış oluyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉