• PAYLAŞ

Makyaj Yanlışları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

 • 24/03/2017 - 08:08
 • 0 Yorum
 • 3133 görüntüleme

Makyaj Yanlışları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Kadınlar daha güzel görünmek için sürekli olarak makyaj yaparlar. Bazıları makyajı bir araç olarak kullanırken bazıları ise bunu abartır. İşte bu noktada güzellik yerini bir anda daha kötü bir şeye bırakır. Biz söylemek istemiyoruz sizler ne demek istediğimizi anladınız. Bu makyaj hatalarını yapmak ya da yapmamak tamamen size kalmıştır. Tabi öncelikle yaptığınız makyajın bir hata olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.

Makyaj hataları

 1. Çok fazla kapatıcı kullanmak

Kapatıcı sivilcelerden ve çürüklerden kurtulmak için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Onu çok fazla kullanmak yüzünüzü tahmin ettiğinizden daha kötü bir görünüme sokacaktır. Kullanacağınız kapatıcının miktarına dikkat etmenizde fayda var.

 1. Alt kirpiklere fazla maskara uygulamak

Göz kısmı makyaj için en önemli detaydır. Genelde kadınlar maskara tercihini kirpiklere uygularken fazla abartabiliyor. Gerekli şekilde kullanılırsa bakışlarınıza bir derinlik kazandıracaktır. Aksi durum da gözaltınızda ki kırışıklıklar dikkat çekecektir.

 1. Ruj rengini yanlış tercih etmek

Ruj bir kadını olduğundan daha güzel hale getirebilir. Tabi doğru ruj rengi tercihi yapmanız önemlidir. Bu tercihte ruj renginizi yaşınıza göre uygulamanız doğru olacaktır. Gençliğinize ya da orta yaşlı olmanıza göre tercih etmelisiniz. Dar dudaklarınız varsa açık renkli rujları tercih etmelisiniz.

 1. Dudak Çizgilerinize Gölgeleme Yapmak

Dudak makyajında dudak kaleminin önemli bir görevi vardır. Ancak bunu doğru olarak kullanmanız gerekiyor. Dudağınızı genişletecek şekilde kullanmanız çok önemlidir. Onu daraltacak kullanılan kalemlerin faydadan çok zararı vardır.

 1. Kapatıcı Kullanmayı İhmal Etmek

Kapatıcıyı fazla kullandığınız ne olacağından bahsetmiştik. Bunu hiç kullanmamakta makyajınızın eksik kalmasına ve kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Kapatıcıları yüzünüzde leke olan bölgelere uygulamanız doğru tercih olacaktır.

 1. Göz farını yanlış kullanmak

Göz etrafınıza far uygulayacaksanız tümünü uygulamanız kötü bir tercih olacaktır. Yapmanız gereken sadece gözün dış köşelerine uygulamanız yeterli olacaktır. Fazla şekilde uygulamanız sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir.

 1. Elmacık kemiklerine allık uygulamak

Kadınlar elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için allık uyguluyor. Yaşınız genç ise bu işe yarayabilir. Ancak orta yaş ve üzerindeyseniz bu taktik geri tepecektir.

[Toplam:43    Ortalama:2.6/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉