• PAYLAŞ

Linkedin Reklam Nasıl Verilir?

  • 25/06/2017 - 10:00
  • 0 Yorum
  • 793 görüntüleme

Linkedin; profesyonel iş adamlarının çoğunlukta olduğu, iş veren ve iş arayanların birlikte sohbet edebildiği bir sosyal medya platformudur. Profesyonel anlamda iş arayanların ve onlara iş sağlayabilecek insanların bir arada olması nedeniyle, iş dünyasında oldukça fazla dikkat edilmekte. Ayrıca buradaki profesyonel ortam, reklam vererek doğru kitleye hitap etmek isteyen satıcılar için de oldukça cazip. Bu yazımızda eğer Linkedin için reklam verecekseniz nasıl vermeniz gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında konuşacağız.

Linkedin Reklam Verme

Linkedin, profesyonel iş çevrelerinin sıklıkla takip ettiği sosyal medya platformlarından biri olduğu için reklam verenler de potansiyel müşteriler için bu platformu kullanıyorlar. Ancak diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi bu platformda da reklam verirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut. Öncelikle Linkedin’de nasıl reklam verileceğini anlatalım.

  • İlk olarak Linkedin reklam için bu siteye gitmelisiniz. Siteye girişinizi sağladıktan sonra, görseller ile size anlatılan reklam çeşitlerinden size uygun olanını seçmelisiniz. Sonrasında yeni reklam ödeme seçeneğine tıklamalısınız. Burada sizden reklamınıza bir ad vermeniz istenecek. İsmi verdikten sonra diğer adımlara geçebiliriz.
  • Bu adımda sizden reklam yapacağınız dilleri seçmeniz istenecek. Eğer pazarlayacağınız ürünler dünya geneli ise ve özellikle bazı bölgelere hitap ediyorsa, o bölge dilleri seçilmeli. Eğer ancak sadece Türkiye için yayınlanacak bir reklam ise Türkçe seçilmelidir.
  • Bu adımı da geçtikten sonra reklam türünüzü belirleme zamanı geldi. Burada isterseniz 30 saniyelik ve ürününüzü tanıtan bir video, isterseniz de sadece metinden oluşan bir reklam seçebilirsiniz. Ancak video ile yapılan reklamlar daha fazla dikkat çekmektedir.
  • Reklam türünüzü de seçtiğinize göre artık reklamın şekillendirilme kısmına geçebilirsiniz. Burada site adresinizi, ürün için hazırladığınız reklam metnini hazırlamalısınız. Ayrıca 25 karakteri geçmemesi şartı ile bir de ilgi çekici başlık gerekmektedir. Bu adımda en dikkat edilmesi gereken kısım reklam açıklaması kısmıdır. Çünkü müşterilerinize kendinizi çok iyi ifade ettiğiniz bir açıklama ile satışlarınızı arttırabilirsiniz. Açıklama mümkün olduğun ürünü anlatmalı ve en detaylı şekilde bilgi vermelidir.
  • Sonraki adım da tıpkı bir önceki adımda olduğu kadar önem taşımakta. Bu kısım sayesinde hitap edeceğiniz kişileri seçeceksiniz. Müşterileriniz hangi yaş grubunda, hangi cinsiyette, hangi işlere ilgi duyuyor bu adımda halletmeniz gerekecek. Hazırlanmış ilgi çekici bir tasarım kadar, hitap edilecek kitlenin seçimi oldukça önemli.
  • Tüm bunlar tamamlandıktan sonra artık sitenize gelecek kişilerin bütçenizden ne kadar para kesintisine neden olacağını seçiyoruz. Yani tıklama başına ne kadar ücret olduğu kısmı hesaplıyoruz. Günlük belirlediğiniz bütçeden her tıklamada, belirlediğiniz kadar miktar düşecektir. Bunu da tamamladıktan sonra artık reklamınız hazır hale geldi.

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi çekici bir tasarım ve doğru kitleye hitap ederek, istenen kitleye sahip olunabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉