• PAYLAŞ

Etkili İnstagram Reklamı Nasıl Verilir?

  • 23/06/2017 - 22:09
  • 0 Yorum
  • 720 görüntüleme

Sosyal medya platformları günümüzün fazla kullanılanları arasında yer alıyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan sosyal medya kullanımı, bu platformlar üzerinden para kazanmanın yolunu da açmış durumda. Bu platformlarda etkili kitlelere sahip olan bireyler, bu kitleleri para kazanmak için kullanabiliyor. Bunu bile sosyal medya şirketleri de, insanların daha fazla bireye ulaşabilmesi için reklam fırsatları sunuyorlar. Reklamlar ile birçok insana ulaşmamızı sağlayan bir sosyal medya platformu da İnstagram. Bu yazımızda İnstagram hesabınız için reklam yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

İnstagram Kaliteli Reklam Nasıl Yapılır?

İnstagram reklamları sayesinde gönderilerinizi milyonlarca kişiye gösterebiliyorsunuz. Ancak daha fazla etkileşim almak size bağlı ve ürünlerinizin satışını daha rahat yapabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı konular mevcut. İşte İnstagram’da etkili reklam yapmak için dikkat etmeniz gerekenler!

  • Koyacağınız Görsel Kaliteli Olmalı

İnstagram sizleri ne kadar milyonlara tanıtacak olsa da, etkileşiminizi arttırabilmek için sizin de fotoğraf kalitenize dikkat etmeniz gerekir. Örneğin eğer satışlarınızı tanıtmak amacıyla reklam yapıyorsanız ürünlerinizin fotoğraflarını mümkün olduğu kadar kaliteli seçmeye dikkat edin. Ayrıca kullanacağınız görsel tam anlamıyla markanızı tanıtmalı. Görselin konseptiniz ile uyumlu olmaması insanların kafasını karıştırabilir ve bu size eksi olarak geri döner. İnstagram reklamlar sadece ürün satışı için değil; sayfa kasmak isteyenler için de bir seçenek. Yukarıda belirttiğimiz kurallar sayfa kasmak isteyenler için de geçerlidir. Örneğin komedi sayfası kasacaksınız kaliteli ve sayfanızı tanıtacak bir görsel, şiir sayfası kasacaksanız kaliteli ve sayfanızın kalitesini belirten bir görsel kullanmalısınız.

  • Reklam Politikalarına Dikkat Etmeye Çalışın

İnstagram, reklam yapmadan önce ve yaparken sizlere bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi İnstagram’da da aynı yollar izleneceği için önerilenlere dikkat etmelisiniz. Facebook’ta geçerli olan ve insanların daha fazla markanıza odaklamasını sağlayacak olan en fazla %20 metin önerisi, daha kaliteli bir reklam çıkmanıza yardımcı olacaktır. İnsanlar İnstagram’da fotoğrafların çoğunlukta olmasına dikkat eder ve bu kurala önem verirler. Reklamlarınızda kullanacağınız görselin önemine göz atmıştık. Bu öneride de görselin ön plana çıkarak kaliteli bir reklam olması beklenmektedir.

  • İnstagram’daki Sıralı Fotoğraf Özelliğini Kullanın

İnstagram her yeni özelliği ile bizlere farklı bir deneyim sunuyor. Deneyimlerin yanı sıra satış yapanlar için de ilgi çekici reklam yöntemleri de sunuyor. Bu yöntemlerden biri de sıralı fotoğraflar. Aynı anda 4-5 fotoğrafı birlikte atabiliyorsunuz ve ürünlerinizin birçok fotoğrafını aynı anda koyabiliyorsunuz. Durum böyle olunca farklı farklı açıklamalar yapmadan, sadece bir gönderi ile istediğiniz ürünü tanıtabilirsiniz. Reklam yaptığınız zaman da bir gönderide ürününüzün birçok fotoğrafını paylaşabilir, tek reklam ile ürünleriniz hakkında detaylı bilgiler verebilirsiniz. Örneğin ayakkabı satışı yapıyorsanız, ayakkabının birçok açıdan fotoğrafını çekerek sıralı fotoğraf oluşturabilirsiniz. Böylelikle ayakkabının tüm detaylarını müşteriye aktarabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉