• PAYLAŞ

LinkedIn, Yeni Özellikleri Nasıl Kullanılır ?

  • 22/01/2017 - 02:02
  • 0 Yorum
  • 803 görüntüleme

LinkedIn, Yeni Özellikleri Nasıl Kullanılır ?
LinkedIn yakın zaman da yaptığı köklü değişikliklerle ve neredeyse tamamen yenilediği tasarımı ile neredeyse Facebook’un profesyonel sosyal iletişim ağı sürümü haline dönüştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. LinkedIn, son yaptığı tasarımı ile beraber uygulama kullanıcılarına birçok farklı yenilik sunuyor.
LinkedIn, uygulamasının tamamen yenilenen tasarımı ile ilk bakışta doğrudan Facebook haline gelmiş diyorsunuz. Dünyanın en büyük profesyonel sosyal iletişim ağı olan LinkedIn, yeni tasarımıyla neler sunduğunu ve merak edilenleri bu yazımızda sizlere aktaracağız.
LinkedIn, uygulaması 2003 yılında yayına başladığı tarih ‘den bu yana en büyük tasarım değişikliği ve yeniliklere imza atmış durumda. Bu sayede, Teknoloji mimarisinin tamamen elden geçirilme sürecinin sonunda tamamlandığı açıkça ifade ediliyor. Şirket, hazırladığı yeni tasarımıyla LinkedIn deneyimini çok daha basite hale indirgemesinin yanı sıra daha sezgisel ve aynı zaman da hızlı, değer oluşturan bir deneyim sunmayı hedeflemiş olduğu hemen fark ediliyor.


Yapılan açıklamalar dikkate alındığında mobil ve masaüstü arasında kusursuz olan bir deneyim sağladıklarının da altını çizen LinkedIn yetkilileri, mobil uygulamalarının kullanıma sunulmasından bu yana aldıkları tüm geri bildirimleri de göz önünde bulundurarak tasarım hazırlamayı ihmal etmemiş. Bu anlamda bakıldığında profesyonellerin en yararlı sohbetlere, içeriklere ve olanaklara çok daha hızlı bir şekilde erişimi için ustalıkla çalışılmış.


Uygulama içerisinde artık gezinme için 7 farklı bölüm bulunuyor. Bunlar; Ana Sayfa, İşler, Bildirimler, Mesajlaşma, Ağım ve Arama, Ben. Ana akış ise ciddi anlamda Facebook uygulamasının haber kaynağına benzediğini söyleyebiliriz. Hem gerçek editörler hem de algoritmalarla belirlenmiş öne çıkan hikayeleri buradan kolaylıkla takip edebilme imkanına sahipsiniz. Tabii ki istediğiniz doğrultusunda bunları takip etmeme yada gizleme imkanı bulunuyor. Bunlara ek olarak geliştirilen arama sayesinde kişi, iş, şirket ve diğer aradıklarınızı bulmanız artık son derece kolay.


Uygulamaya kazandırılan yeni gerçek zamanlı mesajlaşma arayüzü de dikkat çeken yenilikler arasında. Yenilenen tasarım ile beraber LinkedIn’in hangi kısmında olursanız olun bir bağlantınıza kolaylıkla mesaj atabiliyorsunuz. LinkedIn, sohbetlerdeki buzları kırmak adına ve sizi sonraki fırsatınıza bağlayabilmek için de elinden geleni fazlasıyla yapmış. İlginizi çeken yeni bir iş ilanı gördüğünüz zaman, platform doğrudan bu şirkette çalışan bir bağlantınızı önerebiliyor ve hiç uğraşmadan bilgi için sohbete başlayabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉