• PAYLAŞ

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? 

  • 01/09/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 926 görüntüleme

Sosyal ağlar denildiği zaman ilk akla gelen uygulaması olan ve artık dünyada bu alanın ben büyüğü olduğu kabul edilen Facebook bu gün resmi rakamlara bakıldığında 1.2 milyar aktif kullanıcıya sahip. Her kesimden her yaşa hitap eden uygulama yaptığı güncellemeler ile de kullanıcılarını memnun etmeye gayret gösteriyor diyebiliriz. Facebook geliştiricileri tarafından yapılan her güncelleme tabi kullanıcıların tamamını memnun etmediği gibi bir o kadar şikâyet eden kullanıcı olmasına neden oluyor. Facebook sosyal ağlar arasında en fazla tecrübeye sahip uygulama diyebiliriz ve bir özelliği kullanıcılar sunmadan önce farklı ülkeler üzerinden uzun süreler bir çok testte tabi tutuyor. Genel olarak Facebook geliştiricileri tarafından hazırlanıp kullanıcılara sunulan özellikler oldukça beğenilerek ilgi görüyor.

messenger-okundu-bilgisi-nasil-kapatilir

Facebook uygulamasını akıllı telefonlar üzerinden kullananlar için Messenger üzerinden mesajlaşmalarını gerçekleştiriyor. Facebook anlık mesajlaşma uygulamalarına rakip olabilmek adına Messenger hizmetini platform içerisinden tamamen ayırmıştı. Hatta bu ayırmayı bir tık daha ileri götürerek son Messenger güncellemesi ile kullanıcı adı sistemine geçiş yaptı. Facebook Messenger uygulaması içerisinde sohbetlerinde bildiğiniz gibi çevrimiçi durum ve okundu bilgisi bulunuyor. Kullanıcıların en çok tepki gösterdiği mavi tik yani mesaj okundu bildirisi. Çevrimiçi durumu kapatılabiliyorsunuz ancak okundu bilgisi kapatmanız uygulama içerisinden maalesef mümkün olmuyor.

Messenger’da okundu bilgisi nasıl kapatılır?

Facebook için özel olarak geliştirilen Ghost for Chat eklentisi kullanarak okundu bilgisi engelleyebileceğiniz gibi aynı zamanda çevrimiçi durumunuzu da aktifken tamamen gizleyebilirsiniz. Google Chrome ile uyumlu Ghost for Chat eklentisi oldukça basit çalışıyor.

 

Ghost for Chat eklentisini BURADAN indirerek kurulumunu yapabilirsiniz.

Eklentiyi indirip kurulumu yaptıktan üye olmanız gerekiyor ve sonrasında engellemek istediğiniz özelliği seçenekler arasında işaretleyerek Facebook Messenger uygulamasında bir hayalete dönüşüyorsunuz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉