• PAYLAŞ

Östrojen Hormonu Nasıl Arttırılır?

 • 01/09/2016 - 15:40
 • 1 Yorum
 • 1251 görüntüleme

Östrojen erkekler de ve kadınlarda bulunan vücudun kendi üretip salgıladığı bir hormondur. Östrojen hormonunun kadın ve erkek için mutlaka sağlıklı bir düzeyde tutulması gerekir. Genel olarak kadınlarda menstrasyon dönemlerinde – regl ya da menopoz dönemlerine girdiklerinde östrojen hormonunda ciddi değişiklikler yaşanır. Özellikle kadınların menopoz dönemini yaşadıklarında östrojen hormonu son derece azalır. Yaşantımız içerisinde Östrojen hormonunu doğal yollara başvurarak nasıl arttırabilirsiniz ve yaşam tarzınızı değiştirerek nasıl dengede tutabileceğiniz konusunda size altın öneriler:

Östrojen düzeyinizi öğrenmek için doktorunuzu ziyaret edin. Östrojen hormonunuzu arttırma amaçlı bir tedaviye başlanılacaksa bu mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Östrojeniniz ile ilgili her detayı kan değerlerinizi bakılmasını isteyerek doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Östrojen yetersizliği diğer bir adıyla östrojen egemenliği de denilmektedir kadınlarda yumurtalıklarda kist oluşmasına, adet bozukluklarına, hatta meme kanserine bile neden olabilir. Östrojen hormonunuzun hangi düzeyde olduğunu öğrenin ve doktorunuza minimum 6 ayda bir bu tahlilleri tekrardan yaptırın.

ostrojen-hormonu-nasil-arttirilir-1

-Normal olan östrojen seviyesi 50 ml civarı iken eğer değerler 100 ml civarında ise menopoz başlangıcı olarak görülür.

Östrojeninizi arttırmak için mutlaka sigarayı bırakın. Sigara içmenin bir sürü zararının yanında, östrojen hormonunu salgılayan vücudunuzun bütün yeteneğini sınırlar ve bunun yanı sıra endokrin sisteminizi son derece olumsuz yönde etkiler. Kadınlarda menopoz dönemi öncesi sigara içmeye nedeni ile azalan östrojen hormonu erken menopoza ya da kısırlığa sebebiyet verir.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve iyi bir diyet listesi oluşturun. Endokrin sisteminiz, tamamen östrojen hormonunuzla ve artması da tamamen beslenme alışkanlıklarınla ilgilidir. Taze olan ve organik gıdalar ile östrojen seviyenizi oldukça arttırabilirsiniz. Yağsız olan proteinler ve lifli gıdalar sayesinde östrojen hormonunuzu arttırmanız mümkün olacaktır.

Östrojeni arttırmak için soya sütü için ve soya yiyin. Soya ürünleri, soya peyniri östrojeni arttıran en önemli besinlerden biridir. Erkek veya kadın olun soya östrojeninizi hızla yükseltir. Soya fasulyesini veya soya sütünü marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz, ihmal etmeden mutlaka tüketin. Soya soslu olan yiyeceklere yönelin.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
 • PAYLAŞ


 • feyzullah kanbur - 26/12/2016 - 16:10

  kadinlik hormonu almak istiyorum nasıl bilgi alırım 05357355800

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉