• PAYLAŞ

Microsoft’ a Mahkemeden Ceza

  • 29/06/2016 - 15:50
  • 0 Yorum
  • 775 görüntüleme

içerik

Yazımız sanırım bir çok PC kullanıcısını ilgilendiriyor, çok uzun zamandan beri hemen hemen herkesin mustarip olduğu ama bir çözüm üretemediği Windows 10 update sorunu. PC her açışınızda eğer Windows 10 yüklemeyip kullanmaya başlamadıysanız beni yükle beni yükle zorunluluğu.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan ve bu zorunlu update sorunun dan oldukça rahatsız olmuş Teri Goldstein isimli bir bayan Windows 7 işletim sistemi kullanırken sahip bilgisayarının hiçbir izini olmadan Windows 10’a otomatik güncellenmesinin ardından hızla Microsoft’a dava açtı. Cihazın otomatik olarak kendini güncellemenin ardından kendisinin kullanılamaz hale geldiğini söyleyen bayan, işlerini hiçi bir şekilde yapamaz hale geldiğini önemle belirterek anlattı. Mahkeme suçlamaları haklı bulup Microsoft’u suçlu bularak firmanın Goldstein’a yaşadığı durumdan dolayı kaybının karşılanması için 10 bin dolar tazminat ödenmesi gerektiğine oy birliği ile karar verdi.

Microsoft’un avukatları bu durum da şirketin herhangi bir suçu olmadığını iddia etse de mahkeme kararı aleyhlerin de verdi . Microsoft’un avukatları ekstra masraflar oluşacağından dolayı davayı temyize götürmeyeceklerini savcıya bildirdi. Windows 10’un piyasaya uzun zamandan bu yana sürüldüğünden haberinin bile haberi olsa dahi bu sürümü kullanmak zorunda olamadığını söyleyen Teri Goldstein, Windows 10 güncellemesinin bilgisayarını oldukça işlevsizleştirdiği buna rağmen teknoloji devi olan Microsoft’un teknik destek vermeyi kesinlikle  reddettiğini söyledi.

selam-tevhid-kumpasinda-yargilanacak-hakim-ve-savcilara-muebbet-ceza-isteniyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden arasında olan Microsoft, yeni işletim sistemi olan  Windows 10’u piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra Windows 7 ve 8’le çalışan cihazlara hiçbir ücret talep etmeden güncelleme hakkı vermişti. Şubat ayında  önerilen güncelleştirmeler listesine Windows 10’u koymuştu. Microsoft, yaptığı bu uygulama de en çok rahatsızlık veren kısım kullanıcılar aksini belirtmediği takdirde Windows 10′ nun güncelleştirmeleri otomatik olarak bilgisayarlara yüklüyor. Bu güncellemenin aynı zaman da kotalı internet kullananları da mağdur ettiği aynı zaman da kullanıcıların izni dışında otomatik olarak yükeleme yapılması nedeniyle, Microsoft hile yapmakla suçlanmıştı.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉