• PAYLAŞ

Microsoft Hesapları Kayıtlı Cihazlardan Nasıl Kaldırılır ?

  • 27/07/2016 - 02:46
  • 0 Yorum
  • 1046 görüntüleme

Mail hesaplarımız artık neredeyse tüm cihazlarımızda entegre olarak çalışıyor ve bu da beraberinde bir çok yere kayıt olma anlamına geliyor. Kayıtlı olan cihazlar üzerindeki Microsoft hesaplarımız zaman geldiğinde yenilediğimiz cihazlar üzerinden silmemiz gerekiyor. Microsoft hesabınızı kayıt ederek Windows 8 veya 10 işletim sistemlerinde oturum açtığınızda, Xbox gibi cihazlar dahil tamamı Microsoft hesabınızla ilişkilendirilmiş oluyor. Daha önceden Microsoft hesabınızla entegre ettiğiniz fakat şu an sizin olmayan bir cihazı hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız önergelere göz atmak isteyebilirsiniz.

Microsoft Windows 8 ve üzeri işletim sistemlerinde Microsoft hesabınızı kullanarak oturum açtığınızda, ayarlarınızın senkronize edilmesinin yanı sıra, marketten uygulama indirme gibi özellikleri rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde hali hazırda kullanmakta olduğunuz bilgisayar Microsoft hesabınızla bağlantılı hale geliyor. Ancak; cihazınızı değiştirdiyseniz veya artık kullanmıyorsanız veya hesabınızla çok fazla cihaz ilişkilendirilmişse Microsoft hesabınızdan cihazları temizlemek isteyebilirsiniz.

Microsoft Hesabınızı Entegre Cihazlardan Kaldırılması

Microsoft hesabınızdan kayıtlı cihazlarınızı kaldırmak için ilk olarak kullandığınız tarayıcı üzerinden Microsoft Hesabınızı açmanız gerekiyor. Tarayıcıda oturumu açtıktan sonra sırasıyla üst tarafta bulunan menüden cihazlar sekmesine tıklıyoruz >  cihazlarınız sekmesine tıklıyoruz.

mikrosoft-hesaplari

Açılan pencerede hesabımızla ilişkilendirilmiş cihazları görebiliyoruz. Burada Microsoft hesabınızla ilişkilendirilmiş tüm cihazları görebilirsiniz yapmanız gereken kaldırmak istediğiniz cihazın yanında bulunan kutucuğa tıklamak olacak.

mikrosof-hesap-kaldirma

Yaptığınız işlemin ardından kutucuğa tıkladığınız cihaz için, kaldırmak isteyip istemediğiniz ile ilgili onay sayfası çıkacaktır. Açılan sayfadan Bu cihazı kaldırmaya hazırım sekmesini işaretledikten hemen sonra Kaldır sekmesine basarak işlemlerinizi başarı ile tamamlayabilirsiniz.

mikrosoft-hesap-kaldirma-islemi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉