• PAYLAŞ

Milyonerlerden Tavsiyeler. Nasıl Zengin Olunur?

  • 22/07/2016 - 13:22
  • 0 Yorum
  • 868 görüntüleme

Babadan, dededen zengin olanlar olduğu gibi daha girişimcilikleri sayesinde zengin olmayı başaran çok sayıda insan var. Bu yazımızda kendi aklı ve çalışma azmiyle zengin olmayı başaran insanların diğerlerine bu konuda vermiş oldukları tavsiyeleri aktarmaya çalışacağız. Bu tavsiyelere uyarak sizlerde ulaşmak istediğiniz zenginliğe elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken düşünce tarzınızı değiştirmeniz olacaktır. Belirli bir gelir seviyesinin altında olanların fakir olarak isimlendiriliyor. İlerlemek için fakirlik düşüncesini aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra unutmamanız gereken durum günün birinde tekrar fakirlik ile karşı karşıya kalabilirsiniz ancak bu şekilde sürekli yaşamak zorunda kalmayacağınızı aklınızdan çıkarmalısınız. Birçok ünlü isimin ve iş adamının zamanında sokaklarda yaşamak zorunda olduğunu söyleyebiliriz.  Jenifer Lopez, Jim Careey ve Steve Jobs’u bu isimlerden sadece bir kaçıdır.

Birikim yapmayı öğrenin. Bu konuda çok sayıda tavsiye var. Para biriktirme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız bu konuda size birçok tavsiye verecek yazıları sitemizin içerisinde bulabilirsiniz. Biz gene de şu örneği size verebiliriz. Hiçbir birikim yapamıyorsanız bile aylık 50 TL kenara atabilirsiniz. Çok yüksek bir bedel değildir ancak bir sene sonunda 600 TL hazır paranız olabilir.

Atalarımızdan bize kalan bir söz olan ayağını yorganına göre uzatmmilyonerden-tavsiyelera deyimini kendinize düstur olarak belirleyin. Gelirinizden fazlasını harcamamaya dikkat edin. Ya da yapacağınız alımlarda geliriniz ile orantılı borçlanma yapmaya özen göstermelisiniz. Milyonerlerin en önemli alışkanlıklarından birisi olan daha az para ile yaşamayı öğrenmiş olacaksınız.

Kendi işinizi kurmalısınız. Eğer gerçekten zengin olmak istiyorsanız bir kurumda çalışarak birilerinden emir olarak zengin olma şansınız yok. Ne olursa olsun kendi işinizin patronu olmanız gerekiyor. Hayalinizi gerçekleştirmek için kendinize ait bir işinizin olması gerekiyor. Bu size daha istekli çalışma arzusu verecektir.

Önünüze bu konuda çok sayıda engel çıkacaktır. İlerlemek için bu engelleri aşmayı öğrenin eğer engel aşacağınızdan büyükse yönünüzü değiştirmek için hiçbir zaman tereddüt etmeyin. İnat sizi ileriye götürmeyecektir. Yatırım yapmaya özen gösterin, düzenli gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. İlerlemenize mani olan insanları tespit edin ve etrafınızda her zaman bulunmalarının önüne geçin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉