• PAYLAŞ

Mini USB Klima Nasıl Yapılır?

  • 28/07/2016 - 12:10
  • 0 Yorum
  • 854 görüntüleme

Bu sıcak günlerde insanlar serinlemek için farklı yollar deniyorlar. Bu yolların arasında hava serinleyene kadar yani akşam olana kadar klimanın önünden kalkmamak ilk sırada geliyor. Deniz ya da havuz etrafında olanlar yolu denize girmekte bulunuyor. Ya da gün boru birkaç kez duş alanlarda var. Özellikle ılık duş rahatlamanız yardımcı olacaktır. Ancak biz bu yazımızda sizlere kendi klimanızı yapmanız için gerekli olan işlemleri anlatacağız. Bilgisayar başından kalkmayanlar için çok etkili bir serinleme aracı olacaktır. İlk olarak mini usb klima yapmak için gerekli olan malzemeleri sayalım.

1 adet mini fana ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra 1 adet usb kablo, 1 adet çift taraflı bant, 1 meyve suyu kutusu, maket bıçağı ve işimizi yapmamızda yardımcı olacak bir pergel mutlaka etrafımızda bulunmalıdır. Bu malzemelerden bir çok evinizde vardır. Olmayanları edinerek bu klimayı yapabilirsiniz. Sizlere bunu yapmanız için gerekli olanları anlatarak yazımıza devam ediyoruz.

mini-usb-klima-nasıl-yapılır

USB Mini Klima nasıl yapılır?

Adımları dikkatlice takip ederek klimamızı yapabilir. İlk adımda pergelimizin yardımı ile elimizde bulunan fanın yarı çapını ölçün ve elimizde bulunan meyve suyu kutusunun üzerinde aynı yarı çapa sahip bir daire çizin. Çizim işlemini tamamladıktan sonra kesici bir alet yardımı ile o hatlar üzerinden o daireyi kesin ve çıkarın. Kestiğiniz bölgeyi çift taraflı bant’ın yardımı ile çevreleyin. Bu bantların üzerine içeriye hava üfleyecek şekilde fanı yerleştirin. İşlemlerimizi bu şekilde yaptıktan sonra usb kablomuz ile fan kablolarımızı birleştirmeye sıra geldi.

Kabloları temizledikten sonra aynı renkteki uçları keserek birleştirin. İyice bantladığınızdan emin olun elektrik kacağı olması iyi olmayacaktır. Fanımız temel olarak hazırladık. İşlemini iyi bir şekilde yapması için içine bir miktar su koyarak içinde ki suyun donması için dolaba yerleştirmelisiniz. Fana değmemesine özen göstermelisiniz. Su donduktan sonra meyve suyu kutusunun kapak kısmını çıkarın ve size bakacak şekilde masaya yerleştirin ve usb girişine takın. Artık bu sıcak günlerde serinlemek için ekstra bir aktivite yapmanız gerek kalmayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉