• PAYLAŞ

Pokemon Go Oynarken Nasıl Batarya Tasarrufu Yapılır?

  • 28/07/2016 - 12:26
  • 0 Yorum
  • 658 görüntüleme

Akıllı telefonların çıkması ile birlikte hepimizin ortak sorunu kullandığımız telefonun şarjının yeterli gelmediği yönünde oluyor. Bu nedenle birçok yöntem kullanarak bataryamızı uzun bir zaman boyunca kullanmak için çabalıyoruz. Ancak bizlerin kullanması için piyasaya çıkarılan uygulamalar ya da oyunlar bizim işimizi daha zora sokuyor. Bu oyunlardan bir tanesi de Pokemon Go oyunu. Birçoğumuz deli gibi pokemon avına çıktık bile ancak evden çıkarken ne kadarda şarjımızı doldursak bile bir yerde bitme noktasına geldiğini görerek üzüldük. Bu yazımızda pokemon go oynarken şarj sorunu ile karşılaşmamak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

pokemon-go-batarya-tasarrufu

  1. Telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanmaya özen gösterin. Bunu unutmayın, bu kullanmadığınız uygulamaların şarjınızı azaltmasının önüne geçecektir.
  2. AR modunu kapatabilirsiniz. Bu oyunu bir anda popüler yapan arttırılmış gerçeklik modunun olmasıdır. Bu aynı zamanda telefonun sarjının hızlı tükenmesine neden olmaktadır. Bu modu kapatarak oyunu oynayabilirsiniz. Bu kameranın açılmasının önüne geçecektir. Etrafınızdaki insanlarında size dik dik bakmasının önüne geçeceksiniz.
  3. Telefonlarımızı yüksek parlaklık ile kullanıyorsanız bunu yüzde 10 bile azaltmak bataryanızın ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Sonunda gün içinde yüzde yüz ekran parlaklığı ile telefon kullanmanın bir anlamı yoktur.
  4. Taşınabilir sarj cihazı kullanmak. Powerbank kullanmak sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Bu oyunu oynamak istiyorsanız ve batarya sorunu yaşamak da canınızı sıkıyorsa bu cihazlardan kullanarak büyük bir sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu cihazı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gece olduğunda cihazı şarja takmayı unutmamak olmalıdır.

Pokemon Go çıktığı tarihten itibaren insanların çılgınca oynamaya başladığı bir oyun olmayı başardı. Oyunun bu kadar sevilmesine neden olan bir başka etkende şu an yetişkin olan akıllı telefon kullanıcılarının çizgi filmi izleyerek büyümeleri. Oyunun içinde bulacakları birçok karaktere aşina olmaları oyuna olan ilgilerini arttırıyor. Bu oyunun oynanması esnasında şarj sorunu yaşayanlar için yapabilecekleri birkaç önemli bilgisi sizler ile paylaştık. Oyunu uzun süre oynamak istiyorsanız bunlara dikkatlice uymanız yeterli olacaktır. Özellikle dördüncü madde işinizi kolaylaştıracaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉