• PAYLAŞ

Neden Pasif Gelir Sahibi Olmamız Gerekiyor?

  • 31/03/2017 - 10:25
  • 0 Yorum
  • 746 görüntüleme

Neden Pasif Gelir Sahibi Olmamız Gerekiyor?

Pasif gelirin ne olduğunu ve nasıl pasif gelir sahibi olabileceğiniz hakkında detaylı bir içerik hazırlamıştık. Şimdi ise neden pasif gelire sahip olmanız gerektiğini sizlere açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi saatlerce çalışsak dahi mesai saatlerinde bize verilecek olan ücretten fazlasına sahip olamayız. Bu gelirin büyük bir kısmında kişisel harcamalarımız ve faturalarımıza gideceği için yatırım ve birikim için elimizde çok fazla bir miktar kalmıyor. Bir şekilde yapmış olduğumuz birikimler ile belirli bir pasif gelire sahip olabiliriz. Bir ev alıp kira geliri sahibi olmak, vadeli mevduat hesabına para yatırarak gelir sahibi olmak bunlardan sadece birkaç tanesidir. Ekonomik düzen içerisinde mantıklı tercihler yapmamız halinde çok sayıda pasif gelire sahip olabiliriz. Peki, neden pasif bir gelirimiz olmalıdır. Şimdi bunun nedenlerini mantıklı bir şekilde sıralamaya çalışalım.

Pasif Gelir Sahibi Olanlar Zamanı Kontrol Edebilirler

Eğer bir şekilde pasif bir gelire sahip olmayı başarırsanız artık zaman sizi değil siz zamanı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Kendinize ve ailenize daha çok vakit ayırma şansınız olur. Bildiğiniz gibi zaman harcandıktan sonra bir daha geri gelmez. Mutlaka etrafınızda çalışma temposu yüzünden eşine ve çocuklarına gerekli zamanı ayıramayan babalara şahit olmuşsunuzdur. Onlarda bunu istemiyorlar ancak daha iyi bir gelecek inşa etmek için ellerinden ne gelirlerse yapmaya çalışıyorlar. Sürekli çalışmak gelir seviyesini arttırıyor ancak çocuklarına yeterli zamanı ayıramadıkları için aile bağlarında kopukluk yaşanıyor.

Ancak ekstra çalışmadıkları anda dahi onlara gelir getiren bir kaynakları olsa çalışma saatlerini azaltarak istediklerini zaman diliminde istediklerini yapabilirler. Pasif geliriniz ne zaman aylık giderlerinizin tamamını karşılamayı başarırsa o andan itibaren zaman hükmetmeye başlarsınız. Pasif gelir miktarı arttıkça tamamıyla özgürlüğünüze kavuşmuş olacaksınız. Tek bir pasif gelire bağımlı kalmayın sürekli olarak kendinize ekstra bir şeyler katmaya çalışın.

Stresten Uzak, Gelecek Kaygısı taşımayacaksınız

Pasif gelir ekonomik olarak yaşanan stresi tamamıyla ortadan kaldırma gücüne sahiptir. Düşünsenize ay sonunda ödemeniz gereken tüm faturalarının ve borçlarınızı hiç çalışmasanız dahi karşılayabileceğiniz bir gelir kaynağınız olduğunu. Daha rahat hareket etmez misiniz? Tabi ki edersiniz. Borçlarınız nedeniyle yaşadığınız para kazanma stresinden bu sayede kurtulmuş olursunuz. Geleceğiniz de ne gibi beklentileriniz olduğunu ve bunları ancak çok çalışarak ulaşabileceğinizi düşüncesinden de uzaklaşırsınız. Artık gelecekte nerede olacağınızı değil o zaman diliminde neler yapacağınızı düşünmeye başlarsınız. Emeklileri gözünüzün önüne getirin. Yıllarca çalıştıktan sonra emeklilik mertebesine ulaşarak pasif gelir sahibi olurlar. Artık zamanlarını iş yerlerinde geçirmek zorunda kalmazlar. İstedikleri zaman istedikleri yere gitmekte özgür olurlar. Çünkü gelirleri onların tüm faturalarını ödeyebilecek düzeyin çok üzerindedir. Sizde onlar gibi olmak için yıllarca çalışmak zorunda değilsiniz. Pasif gelir kanalları oluşturarak düzenli gelire sahip olabilirsiniz.

Pasif Gelir Para Kazanmanın Değil Gerçekten Yapmak İstediklerinizin Önünü Açar

Hayatınızda hayalini kurduğunuz birçok şey var ancak para kazanma telaşı içerisinde bunlara ne vakit ne de kaynak ayıramıyorsanız pasif gelir bu konuda size yardımcı olacaktır. Pasif gelirde yanlış bilinen noktalardan birisi size yeni para kazandırma konusunda yardımcı olmazlar. Ama gerçekten hayatınızda yapmak istediğiniz konular için size istediğiniz fırsatı oluşturur. Yapacağınız uzun bir seyahat için sizi rahatlatır. Arkadaşlarınız ya da aileniz ile gideceğiniz tatili yapmanıza imkân sağlar. Gerçekleştirmek istediğiniz bir hobiniz ile uğraşmanıza fırsat tanır. Örneğin evsiz barınağında ki insanlara yardım etmek istiyorsanız ancak yeterli geliriniz olmadığı için onlara yardım edemiyorsunuz Pasif gelir sayesinde bu gibi işler için fırsat oluşturabilirsiniz. Tutku ile baktığınız konunun ne olduğu çok fark etmez, artık onu rahatça yapabilirsiniz. Eğer bunu yaparsam aileme kim bakar endişesinden kurtulmuş olursunuz. Her hafta sonu bir kampa gidebilirsiniz, yatağınızdan kalktığınızda canınızın sıkıldığı işinize gitmenize gerek kalmaz.

İstediğiniz Yerde Yaşama ve Çalışma İmkanı Verir

Ülkemizde ki insanların mantığı istediği yerde çalışmak ve yaşamak üzerine kurulu değildir. En çok geliri kazandıkları yerde yaşamak isterler. Bu da çok sayıda mutsuz bireyin oluşmasına neden olur. Bir memurun çok sık atama yaşadığını ve tam bir yere alışırken başka bir şehre gitmek zorunda olduğunu hepimiz biliyoruz. Çocukların okulunu değiştirmek zorunda kalacaklar. Evlerini baştan aşağıya değiştirmek zorunda kalacaklar. Daha bunlarla birlikte yaşanan can sıkıntısı da cabası diyebiliriz. Çok uzun süre bu hayatın içinde yaşamanın stresi saymıyoruz. Ancak pasif gelir sayesinde istediğiniz yerde istediğiniz işi yapma şansına sahip olursunuz. Çünkü sabit bir geliriniz olacak ve bu gelir tüm faturalarınızı rahatça ödeme konusunda size yardımcı olacaktır.

Finansal Stabilite ve Büyüme İmkanı Sağlar

Aklınızda çok güzel bir fikir var ancak mevcut işinizden kurtulup bir türlü hayata geçiremiyorsunuz. Zaman geçip gittikçe bu fırsatı kaçırmanızdan dolayı kendinize kızıyorsunuz. Pasif gelir finansal olarak sizi rahatlatacaktır. Aylık 1000 TL pasif gelir sahibi olan bireyin tüm masraflarını rahatça karşılayabileceğine hepimiz katılıyoruz. Bu duruma ulaşan kişi finansal olarak çok fazla dalgalanma yaşamaz. Bu da finansal olarak kişisel ekonomisini büyütebilecek hamleleri yapma fırsatını ona sağlar. Mevcut işinizden ayrılmanıza da gerek kalmaz. Sadece fazla mesai yapmanıza gerek kalmaz. Boş vakitlerinizde ekonominize yardımcı olacak ve size daha fazla özgürlük sunacak olan yola girebilmenize imkan tanır.

Pasif gelire sahip insan sayısı güzümüzde giderek artıyor. Ancak bu geliri mantıklı kanallardan oluşturmanız sizin için daha değerli olacaktır. Çok hızlı ve akılcı yöntemler uygulayarak daha yüksek pasif gelirlere ulaşabilirsiniz. Ve pasif gelirin size sağlayacağı faydalardan sonuna kadar faydalanma şansını kullanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉