• PAYLAŞ

Ofis İçin Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

  • 05/06/2017 - 17:10
  • 0 Yorum
  • 648 görüntüleme

Ofiste şık görünüm elde etmek adına birçok saç modeli yer almaktadır. Saçlar ister kısa olsun ister uzun olsun dalgalı saçlara sahip olanlar her zaman doğal ve şık bir görüntü kazanırlar. Elbette her sabah saçlara maşa yapmak oldukça zor ve mümkün olmayan bir iştir. Ayrıca maşa ile yapılan saçlarda fazla doğal bir görünüm olmaz. Bu nedenle akşam duşa girdikten sonra saçlar hafif nemli iken bigudileri sardıktan sonra spreylemek gerekir. Bu şekilde uyuduktan sonra sabah saçlar açıldığında dalgalı bir görüntü elde edilir. Çok fazla bukleler oluşmuş ise tarak vasıtası ile veya ellerle dalgalar açılarak doğal bir görünüm elde edilebilir. Doğru bir görünümü elde ettikten sonra ise saç spreyi ile gün içerisinde dalgalı şeklin korunması sağlanabilir.

Başka bir saç modeli ise atkuyruğu modelidir. Bu saç modeli ile günlük olarak veya özel günlerde kullanılan bir saç modelidir. Farklı detaylar kazandırarak ofis yaşamına da adapte edilebilmektedir. Profesyonel anlamda bir görüntü kazanmak için saçları atkuyruğu yapmadan evvel düzleştirici ile düzleştirilebilir veya fön çekilebilir. Bu şekilde saçlar daha parlak ve düzenli bir görünüm kazanır. Atkuyruğu yapılmadan evvel kafanın tam ortasından bir tutam kadar saç ayrılır ve altta kalan saçlar krepe atılır. Daha sonra o tutam tekrar alınarak saçlara bağlanır. Bu şekilde bombeli bir görüntü oluşturulur. Bir saç köpüğü yardımıyla saçların tamamı geri doğru yapıştırılarak atkuyruğu oluşturulur. Eğer kenarlardan fırlayan saçlar var ise tel toka kullanılabilir.

Kıvırcık ve kabaran bir saç modeline sahip iseniz yarım toplanan saç modelleri tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Saçların alt kısmını açık bırakarak üst kısmını farklı tel tokalar ile tutturabilir veya lastik tokalar yardımıyla da saçlar toparlanabilir. Bu şekilde üst kısımdaki saçlar daha düzenli bir görünüme kavuşabilir.

İş hayatına oldukça uygun saç modelleri arasında topuz modelleri yer almaktadır. Düğün veya nişana gidecek kadar abartılarak yapılmamalıdır. İş hayatına uygun olarak düşük topuzlar veya ense topuz modelleri tercih edilebilir. Bu tür modellerin kullanımı ise oldukça rahattır. Güzel bir görünüm kazandırır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉