• PAYLAŞ

PALETLE ORTA SEHPA NASIL YAPILIR ?

  • 16/06/2016 - 17:08
  • 0 Yorum
  • 1130 görüntüleme

21Aslında ağır yükleri taşımak gibi bir fonksiyonu olan palet, ev dekorasyonunda çeşitli eşyalar dönüşebilmekte ve evinizde bambaşka bir hava esmesini sağlamaktadır. Bildiğiniz yük taşıma amaçlı kullanılan paletler, son dönemlerde ve dekorasyonunda sıklıkla kullanılan malzemeler arasındadır ve çok şık ev dekorasyon eşyalarının malzemesi olmaktadır. Bir paletle kitaplık, merdiven, raf, sandalye, tabura, masa ve orta sehpa yapmak gibi çok çeşitli eşya yapılabilmektedir. Evinizde çok şık bir orta sehpayı palet gibi kaba bir malzemeden elde etmek elbette garip bir fikir olarak gelmektedir. Ancak işleve takılmadan her türlü malzemenin farklı şekilde değerlendirilebileceği gerçeği bu garipliği ortadan kaldırmaktadır ve çok otantik bir ev eşyası palet ile yapılabilmektedir. Palet ile orta sehpa yapmak için dört adet palet, cila, boya, tekerlek ve yapışkan yeterli olmaktadır.

Paletleri yan yana gelecek şekilde yerleştirerek birbirine yapıştırmalısınız. Büyük ve dikdörtgen olarak elde ettiğiniz bu paletler sehpanızın orta kısmını oluşturmaktadır. Daha sonra paletlerin üzerini boyayarak farklı bir renk elde 51dbc269f431ec08fa342928fa9a59e5etmelisiniz. Ama doğal olarak kullanmak isterseniz boyamadan cila yapmanız yeterlidir. Cila ile parlattığınız
paletlerin tekerlerini takarak onu hareketli hale getiriniz. Tekerleri nalburlardan çok rahat elde edebilirsiniz. Daha sonra sehpanın üzerine bir cam koyarak paletlerin boşluklarını kapatın ki üzerine koyduğunuz nesneler düşmesin. Görüldüğü gibi palet ile orta sehpa yapmak çok kolay ve basit bir işlemdir. Ancak sonuç işlem kadar basit değildir ve çok şık ürünler elde edildiği muhakkaktır. Ev dekorasyonunda son dönemlerde farkı malzemeler ile orijinal ve otantik aksesuarlar yapmak moda oldu ve bu moda evlerde değişik esintiler oluşturmaktadır.

Bir paletin bu kadar işlevsel olacağı elbette yaratıcı zihinlerin ürünüdür. Sadece malzeme taşımak gibi bir fonksiyonu olan bir palet neden orta sehpa olarak da taşıma görevi üstlenmesin ki? Bunun dışında paletlerle kitaplıklar yaparak da çok şık tasarımlar elde etmek mümkündür. Kişilerin yaratıcılığı ölçüsünde bu malzemeden farklı işlevlerde ev dekorasyon ürünleri çıkmaktadır. Palet ile orta sehpa yapmak dışında merdiven, köşe koltuğu, raf vs. gibi pek çok çeşitte ev dekorasyon eşyası yapılabilmektedir. Evlerimiz sadece yaşam alanlarımız olmayıp bizi dışardaki dünyadan soyutlayan sığınaklarımızdır da. Bu sığınaklar ne kadar zevkli ve şık döşenirse kendimizi evimizde o kadar rahat ve huzurlu hissederiz. Ev dekorasyonu da bu bakımdan çok önem taşımaktadır. Natürel bir biçimde dekore edilen evler ise yaşayanlara dingin bir ruh hali ve huzur vermektedir. Palet ile yapılan ev dekorasyon ürünleri bu doğallık ve dinginliği sağlamak için ideal malzemeler olmaktadır. En az kendimiz kadar özendiğimiz evlerimizi bakım ve onarım dışında süsleme işi yaparak da şımartmak gerekmektedir. Biz ne kadar evimizle ilgilenirsek o da o oranda bizleri mutlu etmektedir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉