• PAYLAŞ

Sivilceleri Kurutan Maske Nasıl Yapılır?

  • 16/06/2016 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 723 görüntüleme

Eğer şu an bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen onlarca yazı okumuş ve derdinize deva olması dileğiyle hızlı hızlı buna göz atmaktasınız. Ama hızlı göz atıp sakın detayları kaçırmayın çünkü aradığınız cevaplar burada.

sivilce-izleri-icin-maske-dogalÖncelikle sivilce her cilt tipi için bir problemdir. Ama cildiniz yağlı ise sivilceniz bir de problemli sivilce olarak baş gösterir. Büyük büyük ve oldukça acılı diğer bir tabirle kistik olan bu sivilceler hem iz bırakırlar hem geç iyileşirler hem de makyaj bile yapsanız çirkin görünürler. Bu sebeple bir an önce onların geçmesini isteriz. Bunun çaresini bulmak için Google da arattığınızda binlerce çözüm buluruz. Ama emin olun şu anki çözümü başka hiçbir yerde bulamazsınız. O sebeple dikkatlice okumaya devam edin.

Öncelikle eğer fazlaca sivilceniz varsa yani yüzünüzün her yeri sivilcelerle kaplıysa bir doktora gitme zamanı gelmiş demektir. Ama doktora gittiğinizde eğer size ilaç vermiyor ve bir dünya kozmetik aldırıyorsa onları almanıza gerek yok. Öncelikle yüzünüze 10 günlük aspirin kürü uygulayarak başlayın. 10 gün boyunca her gece gül suyuyla erittiğiniz aspirini sürün 20 dakika bekleyin ve yıkayıp krem sürmeden yatın. 10. günün sonunda kistik sivilcelerinizin içi iyice kurumuş olacaktır. Bu sırada sivilcelerin üzerine makyaj yapmamanız onların beslenip tekrar güçlenmesine engel olacaktır. 10 günden sonra kil maskesi devrine geçin. En az 10 gün olmak üzere her gece bir miktar yeşil kili gül suyuyla çamur haline getirip içine günlük olarak kullandığınız nemlendiricinizden az bir miktar elleyerek bir maske oluşturun ve bunu da uygulayın. Bu iki işlemden sonra yüzünüzü bir süre rahat bırakın ve kuruyan sivilcelerin iz bırakmadan geçmesi için onlara zaman tanıyın. Bir iki gün içinde elinizi değdiğinizde kistler gelmemeye başlayacaktır. Bu devirde yüz için peeling kullanarak izlerin daha kolay iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizi 1 ay çok yorduğunuz için bu sırada ten makyajı yapmamaya ve güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösterin. Ve zayıflayan cildinizi beslemek için madenSivilceler-Kurtulma-Maskesi suyu veya doğal gül suyundan yardım alabilirsiniz. Yine bu devir boyunca yağlı yemekten, yüzünüze yağ ve yağlı
krem sürmekten kaçınmanız iyileşme sürece olumlu etkide bulunacaktır. Kil maskesi döneminden sonra yine kendi kremlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada internette bir efsane olarak geçen yüze pişik kremi uygulama işlemi aktif sivilcelere asla iyi gelmez çünkü oldukça yağlı bir kremdir. Ancak kistler iyice söndükten ve sivilceler tekrar canlanmayacak hale geldiğinde bu kremi hafifçe uygulayıp iyileşme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Bütün bu adımları uyguladığınızda hala şifa bulamadıysanız bu sivilcelerin hormonlardan kaynaklanabileceği ihtimalini düşünün. Ve bir kan testi yaptırın. Çünkü cildin dışarıya bu derece tepki vermesinin içeride çok önemli bir sebebi olabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉