• PAYLAŞ

Para Kazanmak İçin Vazgeçilmesi Gereken Alışkanlıklar Nelerdir?

 • 15/03/2017 - 18:46
 • 0 Yorum
 • 644 görüntüleme

Para Kazanmak İçin Vazgeçilmesi Gereken Alışkanlıklar Nelerdir?

Para kazanmak hayallerimizi gerçekleştirmek ve hayatımızın son döneminde rahatça vakit geçirmek için yapılan başlıca eylemdir. Bir insanın para kazanabilmesi için çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazılarını doğru şekilde uygulamamız halinde daha yüksek para kazanabiliriz. Bazı insan alışkanlıkları ise onun para kazanması yolundaki en büyük engellerin başında gelmektedir. Bu alışkanlıktan kurtulmak belki de onların daha hızlı ve çok para kazanma şansı yakalamalarına yardımcı olacaktır. Yazımızın devamında insanların para kazanmasını engelleyen alışkanlıklara değinerek açıklamaya çalışacağız.

 1. Risk Almak

Birçok insan girişimci olmak ister ya da girişimci olduğunu söyler. Ancak kimse risk almak istemez. Bir girişimci mantıklı bir çerçevede her türlü riski almakta özgürdür. Bir yerde çalışmak ve özel bir becerinizi ortaya çıkarmak çok para kazanmak için yeterli değildir. Gerekli riski alan bir girişimci daha hızlı ve çok para kazanacaktır.

 

 

 

.İş Dağılımını YapınKuracağınız işte iş dağılımını çok detaylı ve size en az maliyet ile yardım edecek insanlardan oluşacak şekilde kullanın. Amacınız ilk adımlarını sağlam atmak ve gelecekte güçlü bir şirket yapısı oluşturmak olmalıdır. Profesyonellerden bu konuda yardım alabilirsiniz. Çalışanlarınızı ise freelancer olarak bulundurabilirsiniz.

 1. Hata yapmaktan korkmayın

Şu an dünya üzerinde en zengin insanlar bile çok önemli hatalar yapmıştır. Bu hatalar yüzünden geri atmak mantıksızdır. Onun yerine bu hatalardan ders alıp ileri doğru adım atmaya devam etmek doğru karar olacaktır. Yani hiçbir zaman hata yapmaktan korkmayın.

 1. Motivasyonunuzu Kaybetmeyin

Para kazanma konusunda çok sayıda hikaye bulunmaktadır. Ve insanlar bu hikayeleri okuyarak motive olmayı tercih ederler. Burada yapılan hata aynı olayların yaşanmasının beklenmesidir. O hikayelerden elde edeceğiniz sadece motivasyonunuz kaybolduğunda destek almaktır.

 1. Angarya kabul edilen işleri ertelemeyin

İnsanlar iş yerlerinde yaptıkları en büyük hata önemsiz olarak görülen işlerden her zaman geç yapıyor olmalarıdır. Bu konuda kendinize şart koymalısınız. Ve gereksiz olarak gördüğünüz tüm işleri ne olursa olsun o gün içinde yapacağınıza karar verin. Gereksiz görülse de aslında ileride çok fazla işinize yarayacaklarını unutmayın. Örneğin web site güncellemesi bunlardan birisidir.

 1. Yedek planlarınız olsun

Girişiminizde ilk adımları attığınızda sürekli olan doğru yolda gelişim bekleyeceksiniz. Ancak bazen istemediğiniz gelişmelerde yaşanacaktır. Bunlara karşı elinizde sürekli olarak yedek planlarınız hazır bulunmalıdır. Ancak bu şekilde onlardan maksimum kazanç elde etmek daha dolay olacaktır.

 1. Sorunlarınızı mutlaka çözün

Ne iş yaparsanız yapın mutlaka sorun yaşarsanız. Amacınız bu sorunu çözmek olmalıdır. Sadece sorunu çözmek yeterli değildir. Bununla birlikte sorunu nasıl çözdüğünüzde önemlidir. O nedenle sorundan daha çok sorunun çözümüne odaklanmanız önemlidir. Bu ileride aynı sorun ile karşılaştığınızda onu daha kolay bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

 1. Gerekli yatırımı yapın

Kuracağınız iş ne kadar gerekli olursa  o kadar sermaye ortaya koyun. Birçok girişimcinin yaptığı en büyük hata gereğinden fazla sermeye yatırmaktır. Bu sermaye fazlalığı size yanlış hamleler yaptırabilir. Ancak gereken miktarın orada olması sizi daha fazla hırs yaptıracaktır. İşiniz büyüdükçe ek yatırımlar ile işinize ivme kazandırabilirsiniz.

 1. Beklemeyin

Para kazanmak mı istiyorsunuz? Ve aklınızda bunun için bir fikir mi var? Yapacağınız en büyük hata beklemek olacaktır. Ne yaparsanız yapın kesinlikle beklemeyin. Tüm planınız eksiksiz yapsanız dahi içinizde büyük bir hata olacağı yönünde düşünceler olacaktır. Bunların oluşmasının nedeni beklemektir. Sakın beklemeyin ve harekete geçin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉