• PAYLAŞ

Parasız Nasıl Yaşanır?

  • 01/10/2016 - 12:15
  • 1 Yorum
  • 1295 görüntüleme

Parasız Nasıl Yaşanır?

Para olmadan hayatın olmayacağını düşünüyoruz. Bunun için sürekli olarak çalışıyoruz. Hayatımızın büyük bir bölümünü eğitime, ikinci yarısını da emekliliğimizde rahat etmek için harcıyoruz. Ancak bu esnada ne gençliğimizi yaşıyoruz ne de geleceğimize umutla bakıyoruz. Peki, parasız yaşama şansımız yok mu? Para neden insanlar için bu kadar önemli bir hale geldi gibi soruları felsefecilere bırakalım.

Biz sizlere para olmadan nasıl yaşayabileceğinizi kısaca anlatmaya çalışacağız. Bu konuda bilmeniz gereken çok basit yöntemler var. Ancak bunlar tercih meselesidir. Günümüzde insanlar maddi olarak ellerinde bulundurdukları eşyaları bırakarak para olmadan yaşamayı terci etmekte biraz güçlük çekebilirler. Ancak çok değil bundan iki yüzyıl önce çoğunlukla günümüzde de dünyanın bazı bölgelerinde para ile ilgisi olmadan yaşayan insanlar var.

Normal hayatınıza devam ederken para ile çok fazla haşır neşir olmamayı da tercih edebilirsiniz. Sadece haftanın belirli günleri çalışarak yaşamınızın büyük bir kısmını kendinize ayırabilirsiniz. İş yerine giderken yürümeyi ya da bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu aynı zamanda sağlığınız açısından da olumlu olacaktır.

Yemek konusunda titiz davranın. Bir haftalık mutfak ihtiyaçlarınızla iki hafta yaşamaya çalışın. Evinizde sürekli bulunan basit malzemelerle yapabileceğiniz çok sayıda yemek var. Bunları öğrenin ve uygulamaya çalışın. Eğlence denildiğinde insanların aklına para harcamak geliyor. Ancak para harcamadan da eğlenebileceğiniz birçok yol var. Bunları araştırın ve bulun. Örnek vermek gerekirse kütüphanelere giderek kitap okuyabilirsiniz.

Yaşamak için minimum düzeyde ihtiyaç duyduğunuz şeyleri belirleyin. Bunları para harcamadan nasıl temin edeceğinizin yollarını bulun. Para insanların hayatlarını rahat yaşamaları için günümüzde kilit rol oynamaktadır. En azından birçok kişi bu şekilde düşünüyor. Ancak para harcamadan tasarruf yaparak hayatınızı aynı düzeyde yaşayabilirsiniz. Bununla ilgili yazılan kitapları okuyun ve oralardan ders almaya çalışın.

Hayatınızı parasız yaşamanıza yardımcı olan alanlara yatırım yapmaya çalışın. Bir bahçeniz varsa buraya su kuyusu yaptırın. Bu sadece basit bir örnektir. Bir anda parasız hayata geçmek size psikolojik ve sağlığınız açısından zarar verebilir. Onun için bunu zamana yayın ve akıllı davranın.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1]
  • PAYLAŞ


nasilyapilir com
Adsensem - 02/10/2016 - 10:03

Bu soruya cevap arayanlar öğrencilik hayatı yaşamamış kişilerdir 😀 Parasız nasıl yaşanır mı ? Üniversitede üç öğün makarna yediniz mi siz hiç 🙂

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉