• PAYLAŞ

PDF Dosyalar JPEG Görüntüye Nasıl Çevrilir?

  • 02/09/2016 - 22:00
  • 0 Yorum
  • 1223 görüntüleme

PDF türü dosyaları bir dokümanın hepsini saklamak için harikadır, fakat PDF leri başka bir dokümanın veya sunumun içine eklemeye çalışıyorsanız, bu biraz uğraş gerektirmektedir. Ayrıca PDF dosyaları açmak için yaşlılara veya çocuklara kafa karıştırıcı olabilecek ayrı bir program gerekir. PDF dosyalarını JPEG görüntü formatına dönüştürmek bu sorunların tamamını ortadan kaldıracaktır bu da size kolaylıkla başka bir dokümana yerleştirmenize, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak verecektir. PDF dosyalarınız üzerinde dönüşüm yapmak için özel programlara ödeme gerektirmeden evlerinizde kolayca yapabilirsiniz.

Çevrimiçi Dönüştürücü Kullanın;

Çevrim içi PDF’i JPEG’e dönüştüren bir program kullanın. Bu işlemleri kolayca yapabileceğiniz bir çok program var ve bunların nerdeyse tamamının kullanımı ücretsizdir. Bu servislerden bir tanesine BURADAN ulaşarak yüklediğiniz PDF dosyanızı JPEG formata dönüştürebilirsiniz. Eğer PDF dokümanınız içerisinde çoklu sayfalar bulunuyorsa, her sayfayı ayrı olarak JPEG formatına dönüştürür.

pdf-dosyalar-jpeg-goruntuye-nasil-cevrilir-1

Dosyanızı yükleyin. Seçtiğiniz çevrimiçi dönüştürücü üzerinde Choose file – Dosya seç sekmesine tıklayın. Yüklemek istediğiniz PDF dosyasına bilgisayarınız üzerinden göz atın. Kullanmakta olduğunuz bu servisler genel olarak her bir dosya için genelde limiti 25 megabayt olarak belirlemektedir.

Kullanacağınız bazı servisler içerisinde tüm sayfaları PDF dönüştürmek veya görüntüleri PDF olarak kaydedip çıkarmanız için olanak sağlayarak bunu seçme şansınız bulunur.

Dönüşüm kalitesini belirleyin. Çevrimiçi dönüştürücüler genel olarak varsayılan olan kalitesini iyi dönüşüm kalitesi 150 DPI olarak otomatik ayarlarlar. Siz genel olarak bunu kaliteyi ciddi ölçüde yükseltecek ama dosya boyutunu arttıracak 300 DPI olarak da değiştirebilirsiniz.

 

Dönüştürülmüş olan dosyalarınızı indirin. Dosyanızın hazırlanarak dönüştürülme süresi yüklediğiniz dosyanızın boyutu kadar çevrimiçi olan servisin bant genişliğine göre de değişiklik gösterir. Çoğu çevrimiçi servis isteğe bağlı olarak işlem bittikten sonra size mail yollayacak veya dönüştürülmüş olan dosyanın indirme linkini mail olarak atacaktır.

-Eğer yüklediğiniz dosyanız birden fazla sayfadan oluşuyorsa, her sayfa için bir indirme linki verilebilir veya bütün dosyayı Zip arşivi olarak tek seferde indirme şansı sunabilir.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉