• PAYLAŞ

Petrol Biterse Nasıl Hareket Edilmesi Gerekir

 • 22/09/2016 - 01:44
 • 1 Yorum
 • 695 görüntüleme

Petrol Biterse Nasıl Hareket Edilmesi Gerekir?

Dünyada son yüzyılda yaşanan birçok savaşın ve çatışmanın nedeni olarak petrol gösterilmektedir. Yer altı zenginliği olarak isimlendirilen petrolün çıkaran ülkeye zenginlik mi yoksa sıkıntı mı yaşattığı ülkenin duruşuna göre farklılık gösteriyor. Güçlü devletlerin uyarıları dikkate alınarak hareket edilirse büyük bir sıkıntı yaşanmıyor. Ancak aksi durumunda çok da iç açışı olaylar yaşanmıyor. Neyse, biz fazla siyasete girmeyelim. Yakın gelecekte petrolün biteceği yönünde birçok haber dolaşıyor. Bu haberlerin düşen petrol fiyatlarını yükseltmek amacıyla mı çıkarıldığını yoksa gerçeklik payı olduğunu bilmiyoruz. Biz petrolün yakın gelecekte örneğin 30 yıl içerisinde biteceğini düşünerek hareket edelim. Petrol bittiğinde ne gibi olaylar yaşanacak ve bu olayların karşısında biz nasıl hareket etmeliyiz onların cevaplarını vermeye çalışacağız.

İlk olarak çok az kalan petrol çok yüksek fiyatlardan satılacaktır. Eğer petrol kaynakları ile ilgili bir iş yapıyorsanız bunun alternatif yöntemlerini üretmeye çalışın ya da o işi bırakın. Bunun için farklı yakın denemeleri yapılıyor. Bunlara yatırım yapın ya da yakından takip edin.

Dünya ulaşımının büyük bir kısmı petrol kaynakları ile sağlanıyor. Eğer biterse ulaşım tamamen durma noktasına gelecektir. Japonya’da şu an araçların yüzde 50’si elektrikli durumda. Bu şekilde önlemler alınmalıdır. Gelecek planlaması şimdiden yapılmalıdır.

petrol-biterse-nasil-hareket-edilmelidir-1

İnsanlar araçlar ile gezmeye ve acil durumları atlatmaya alıştı. Ancak gerekli yakıtı olmayana araçlar gereksiz hale gelecek. Ülkeler arasında yapılan birçok ticaret petrol nedeniyle durma noktasına gelecektir. Çünkü uçaklar, gemiler ve araçlar petrol ila hareket ediyor. Bu da üretilen malzemelerin gerekli noktalara gitmemesine neden olacak ve kıtlık yaşanmaya başlanacak. Onun için organik üretimlere yönelmeye çalışmalısınız. Elinizden geldiği kadar bu konuda araştırma yapmalı ve üretimi öğrenmelisiniz.

Şu an insanın yaşam kaynağı olan petrolün bitmesi devletin iflas etmesine neden olacaktır. Ne kadar stok yapılırsa yapılsın onlarda gün geldiğinde biteceği için bir yerden sonra sanayicilikte bitecektir. Ve eski çağları yaşamaya başlayacağız. Şu an rahatça işlem yaptığımız ve kullandığımız tüm teknoloji faaliyetler duracaktır. Ancak endişe etmemize gerek yok. Bu konunun farkında olan birçok şirket farklı enerji kaynakları üzerinde çalışıyor. Buna ayak uyduramazsak işte o zaman durumumuz daha kötü bir hale gelecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


 • sonmemduh - 24/11/2016 - 02:39

  petrol biterse eskilere döneriz.o zaman daha huzurlu oluruz

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉