• PAYLAŞ

Pokemon GO’da Snorlax Nasıl Yenilir ?

 • 30/09/2016 - 07:49
 • 1 Yorum
 • 883 görüntüleme

Pokemon GO’da Snorlax Nasıl Yenilir ?

Oyunun en iyi savunma Pokemon’larından biri olan Snorlax ve bu pokemonu yenmek için bazı bilgilere ihtiyacınız olacağını söyleyebiliriz.

Milyonlarca oyuncusu olan oyunda Snorlax Pokemon GO‘da gym ele geçirmek isteyenlerin neredeyse kabusu haline gelmiş durumda. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise Snorlax’ın sahip olduğu büyük sağlık havuzu. Bu sebeple oyunu oynayan birçok oyuncu Snorlax ile karşılaşmaktan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyor. Pokemon GO oyunu içerisinde hangi Pokemon’lar Snorlax’ı yenme imkanına sahip sizlere bu sorunun cevabını detayları ile anlatacağız.

pokemon-go-da-snorlax-nasil-yenilir-3

Oyundaki Hangi Pokemon’lar Snorlax’ı Yenebilir?

Snorlax maalesef ki doğru Pokemon kombinasyonları kullanılması ile  yenilebilmesi mümkün hale geliyor. Eğer saldırı yapacak Pokemon’larınızı yeterince iyi derecede değerlendirerek seçmediyseniz Snorlax’ı yere serme olasılığınız oldukça düşük demektir. Bu durum aslında biraz karmaşık da diyebiliriz. Örnek olarak, oyunun içerisinde en iyi saldırı Pokemon’ları arasında olan Machamp bile Snorlax‘a karşı karşıya kaldığında yeteri kadar etkili değil. Asıl sorun, oyunun Pokemon’ların gerçekleştireceği saldırı hasarlarını hesaplama yönteminde yatıyor.

Bu nedenle de Vaporeon‘lar, Snorlax’a karşı en etkili olacak saldırı Pokemon’u olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak karakterin kendine has sahip olduğu saldırı hareketleri diğer Pokemon’lar ile karşılaştırıldığı zamanlarda daha farklı ve Snorlax ile karşılaştığında, eğer saldırılar doğru olarak kullanılırsa, 50 saniye gibi kısa bir sürede yenebilmesini mümkün kılıyor. Bu saldırı esnasında kullanılacak olan hareketlerin ismi ise Water Gun ve Hydro Pump.

Snorlax Pokemonunun Zen Headbutt saldırısı 19 kez kullanıldığı zaman bir Machamp’i yenmeye kolayca yeterliyken bu Vaporeon için 31 saldırıya kadar çıkıyor. Bu da genel olarak bakıldığı zaman oldukça büyük bir fark demek ve aynı zaman da  Snorlax’ı yenmek için daha fazla şans ortamı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Buradan ilk çıkarmanız gereken sonuç ise Snorlax’a karşı kesinlikle Machamp ile gidilmemesi gerektiği olacaktır. İronik olan bir başka durum ise Snorlax’ın saldırı Pokemon’u olarak başka bir Snorlax’a karşı son derece etkili olduğu.

Snorlax Pokemon GO oyunun da Normal tip bir Pokemon olarak adlandırılıyor. Yani teorik olarak baktığınızda bu tipte olan Pokemon’ların Machamp gibi bir Fighting Pokemon’una karşı kesin olarak hiç şansı olmaması gerekir. Fakat sizlere de daha önce belirttiğimiz gibi Snorlax  karşı counter‘olabilecek yani farklı bir anlatımla ona güçlü şekilde karşı koyabilecek gerçek bir saldırı hareketinin olmadığı.

Vaporeon ile beraber Snorlax kullanmanın etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kendisinin oldukça hızlı iki saldırı hareketi bulunuyor: Bunlar Ghost ve Zen Headbutt / Lick / Psychic. Her ikisi saldırıda 10 DPS olarak gerçekleştiriyor. Bu saldırıların yanında 29 DPS veren şarj hareketi de oldukça etkili olacağını da söyleyebiliriz.

pokemon-go-da-snorlax-nasil-yenilir-1

Kısacası anlatmamız gereken, Pokemon GO oyununda Snorlax’ı kolay şekilde yenebilmeniz için takımınızda kesin olarak bir Vaporeon’a ihtiyacınız olacak. Eğer olanağınız var ise yanına ekleyeceğiniz bir başka Snorlax sayesinde gym’i ele geçirme şansınız son derece artıracaktır.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


 • onur turgut - 10/05/2017 - 11:30

  alakası bile yok kardeşim.snorlaxı zorlar ama deviremez vaporeon.hele cp leri kafa kafayaysa tokatlanır gider.defansta snorlaxın tek korkulu rüyası gengar’dır.bunu dışındakilere gücünü gösterir

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉