• PAYLAŞ

Razer Blackwidow X Chroma Klavye Özellikleri Nelerdir ?

  • 15/10/2016 - 11:33
  • 0 Yorum
  • 1276 görüntüleme

Razer Blackwidow X Chroma Klavye Özellikleri Nelerdir ?

Oyun oynamayı sevenlerin vaz geçilmez markası Razer muhteşem bir klavye ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Oyun bilgisayarlarında ek donanım denilince ilk akla gelen markalardan olan Razer klavye teknolojisini bir üst seviyeye taşıdığını söylemek mümkün. Tasarımın yanı sıra kalite ve görselliği ile de ön plana çıkan Razer Blackwidow X Chroma Klavye oyun tutkunlarının oldukça ilgisini çekecek. Bu yazımızda oyuncu klavyesi olan Razer Blackwidow X Chroma özelliklerini detayları ile anlatacağız.
razer-blackwidow-x-chroma-klavye-ozellikleri-nelerdir
Razer klavye anlayışına Formula 1 teknolojisini getirdiğini söyleyebiliriz. Belki Razer Blackwidow X Chroma klavyenin direkt olarak F1 ile alakası yok, fakat asıl anlatmak istediğimiz sunduğu hız ve bunun yanında oyuncu klavyeleri söz konusu olduğunda örneklerinin arasında en tepeye rahatlıkla yerleştiğini ve günümüze baktığınızda mümkün olan teknoloji düzeyini mümkün olduğunca kullanmaya çalıştığını da söylememiz gerekiyor. Bu tür klavyelerin gürültülü olmaları nedeniyle  sadece oyun oynayanlara hitap eden ve muhteşem bir tepkime süresine sahip olan mekanik klavyeler arasında en iddialı olanlarından bir tanesi olan Blackwidow X, 16.8 milyon renk desteği ile geliyor ve Chroma teknolojisini kullanmakta ve asıl göze çarpan herhangi bir tuşa bastığınızda diğer tuşlar üzerine yayılan, ışıklı bir patlama efekti bulunmakta. Bu özelliklerin yanı sıra, Razer Synapse kullanarak dilediğiniz gibi programla imkanı bulunan çok sayıda mod’a sahip.

 

razer-blackwidow-x-chroma-klavye-ozellikleri-nelerdir-3

 

Blackwidow X Chroma dikkatlice incelediğinizde, kardeşi Blackwidow Chroma kadar parlak bir aydınlatma yapısına sahip değil ve en önemli detay ise, Chroma’nın en solunda yer alan makro tuşları bu üründe üzerinde bulunmuyor. Bir oyuncu gözü ile baktığınızda ise bu büyük bir eksik olmadığını, aksine diğer klavye üzerinde ESC tuşu yerine sürekli olarak bu tuşlara basıldığı düşünülürse bir artı bile denilebilir. Klavyenin üst tabakası tamamen metalden üretilmiş durumda ve bu ağırlık konusuna gelindiğinde negatif bir durum yaratmasına rağmen pek de önemli olmadığını bir artı olarak, tuşların da Chroma modeline göre daha yükseltilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Razer Blackwidow X Chroma Formüla 1 benzetmemizin nedenine gelince 1000Hz Ultrapolling desteklemesi ve bu sayede tepki süresi olarak istisna kabul edilebilecek değerleri bünyesinde bulunduran klavyede, mekanik olan tuşların 80 milyon basma ömrüne sahip olduğunu belirtelim.

razer-blackwidow-x-chroma-klavye-ozellikleri-nelerdir-2

Razer Blackwidow X Chroma, tamamen hardcore oyuncular için geliştirilmiş bir oyun klavyesi. Tabi bu konuda sadece fiyat düzeyi değil, teknik özellikleri buna göre. Mekanik tuşlara sahip olması nedeniyle  klavye oldukça gürültülü, tabi tuşlardan gelen sesi duymayı severek oyun oynamayı sevenler buna bayılacaklar. Razer Blackwidow X Chroma klavye almak isteyenler için fiyat aralığının 700 tl olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉