• PAYLAŞ

Saç Parfümü Nasıl Yapılır ?

  • 04/08/2016 - 22:20
  • 0 Yorum
  • 832 görüntüleme

Kişisel bakımın önemli aşamalarında biri saç bakımıdır. Sağlıklı ve bakımlı saçlar bireylerin hayatlarını doğrudan etkilediği gibi, sosyal ilişkilerde bireyin kendine bakması olarak yorumlanır. Sağlıklı ve bakımlı bir saça sahip olmak için öncelikle saç tipinizi çok iyi tanımalı ve saçınızın tam olarak ihtiyaçlarına cevap verecek çözümlerle bakımını yapmalısınız.

sac-parfumu-nasıl-yapılır

Günlük hayatınızın akışı içerisinde girdiğiniz ortamların kokuları kıyafetlerinize üzerine sindiği gibi saçınıza da siner. Özellikle sigara kullananlarda, kokunun yoğun olarak bulunduğu ortamda bulunan bireylerde saçların kötü kokması kaçınılmazdır. Bakımlı ve sağlıklı saçların mükemmel görüntüsüne engel olan bu kokuları gidermek için saç parfümü kullanabilir, bu yöntemle tüm kokulardan kurtulabilirsiniz. Saç parfümünü kullanımını, saç bakımınızın bir parçası dönüştürerek kendinizi şımartabilirsiniz. Saç parfümü kullanmak için dilerseniz kozmetik mağazasından bir  saç parfümü edinebilir, isterseniz kendi parfümünüzü evinizde kendiniz yapabilirsiniz.

Saç Parfümü Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

sac-parfumu-nasıl-yapılır

-5 yemek kaşığı kadar kokulu sakız

-1 yemek kaşığı kadar benzoin

-2 damla bergamot yağı

-2 damla sandal ağacı yağı

-1 yemek kaşığı kadar nitrat

-5-6 yemek kaşığı kadar pudra odun kömürü

Evde Saç Parfümü Yapılışı ;

-Önceden hazırladığınız malzemeleri birbirine karıştırmadan önce, delikli bir süzgeci yanınızda hazır bulundurun.

-5 yemek kaşığı kadar kokulu sakızı, 5-6 yemek kaşığı kadar pudra halindeki odun kömürü ve hazırladığımız benzoini bir kap içerisinde iyice karıştırın.

-Hazırladığınız  kömür, sakız ve benzoin karışımını hazırda bulundurduğunuz süzgeçten geçirin.

-Süzerek hazırladığımız karışıma 2 damla kadar sandal ağacı yağı ve 2 damla kadar bergamot yağını ekleyerek hoş bir koku kazanmasını sağlıyoruz.

-Diğer malzemeleri de karışıma ekledikten sonra hazırladığımız karışımı ısıya dayanıklı bir kaba alarak ocakta ısıtın.

-Isından dolayı çıkan buharı nemli halde olan saçlarınıza sürerek oldukça hoş kokan saçlar elde edebilirsiniz.

Bu yöntemi haftada bir kez duştan çıktıktan sonra uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu uygulama parfüm etkisinin yanı sıra saçları güçlendirerek, yıpranmalara karşı saçınızı koruyacaktır.

Benzoin ve nitrat igibi ihtiyacınız olan malzemelerini internet sitelerinden rahatlıkla temin edeceğiniz gibi doğal yağları aktarlardan temin edebilirsiniz

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉