• PAYLAŞ

Trafik Cezası Nasıl Ödenir ?

  • 04/08/2016 - 23:05
  • 0 Yorum
  • 865 görüntüleme

Günümüzde trafikte bulunan hemen hemen her aracın bir trafik cezası bulunmakta. Trafik cezaları kesildiği günden itibaren belirli zaman aralıklarına göre indirim veya artış gösterir, bu cezaların en kolay yoldan ve günü geçmeden nasıl yatırılacağı merak edilen konular arasındadır. Özellikle ülkemizde son zamanlarda trafiğe çıkan araba sayısı yüzünden trafikte ihlalde bulunan bireylerin sayısında artışlar yaşanmakta. Bunların üzerine trafik denetleme kameraları da eklenince neredeyse trafik cezası yememek imkansız. Kameralar tarafından tespit edilen trafik ihlallerinin türüne göre cezalar kesildikten sonra araç sahiplerinin adreslerine posta yolu gönderilmekte. Cezayı makbuz adrese ulaştıktan sonra, posta yolu ile alınan cezai evrakın alış tarihinden itibaren 15 iş günü içinde ödemesi gerekmektedir. Trafik cezası olan bireylerin ödemelerini doğru bir şekilde yapmak için çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Cezaya maruz kalan araç sürücüleri sunulan bu seçeneklerden bir tanesini tercih ederek trafik cezasını en kısa sürede ödemesi  gerekmekte.

trafik-cezasi-nasıl-odenir

Trafik cezaları nasıl ödenir?

-Trafik cezalarını ödemek için birçok araç sahibinin tercih ettiği kurumlar arasında Vergi Dairelerilerdir. Yakınlarında bulunan vergi dairelerine giderek vezne görevlilerine trafik cezalarını kolayca ödemeleri  mümkündür. Bunun dışındaki farklı bir yöntem olarak, hemen hemen bütün bankalar trafik şubesinin anlaşmaları bulunmaktadır. Banka şubelerine veya bankalara ait bankamatiklerden trafik cezalarını ödeme seçenekleri vardır. Bunun dışında belirli bölgelerde buluna ve ödeme merkezi olarak adlandırılan veznelerden trafik cezalarını ödemeleri mümkündür ama sıra beklemek istemeyenler açısından internet de alternatif bir yöntemdir.

Zaman kaybı yaşamak istemeyenler internet üzerinden ödeme yapmak için kullandıkları bankanın internet şubelerine erişimleri olması gerekmekte. Bankalarının internet şubesine erişimi olan her birey hiçbir sıraya veya beklemeye maruz kalmadan kolayca trafik cezalarını ödeyebilirler. Bunun dışındaki diğer bir yöntem gene internet üzerinden cep telefonlarını kullanarak kullandıkları bankanın cep bankacılığını kullanarak ödemelerini yapabilir.

Vergi Dairelerinin internet sayfaları üzerinden de trafik cezası ödeme imkanı vardır. Bu işlemi gerçekleştirmek için kredi kartı ile birlikte kimlik bilgilerinin doğru olarak girilmesi yeterli olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉