• PAYLAŞ

Samsung Ahead Geliyor !

  • 30/06/2016 - 18:05
  • 0 Yorum
  • 799 görüntüleme

2016062719592555046

Teknolojide, akıllı telefonlar, kameralar, giyilebilir cihazlar derken teknoloji devi Samsung, Samsung Ahead adını verdiği çok farklı bir cihaza daha imzasını atırak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Samsung’un adı sıklıkla Google Glass benzeri bir cihaz üzerinde çalıştığına dair söylentilerle duyuluyordu. Teknoloji devi Samsung’un Gear Glass olarak anılan bu cihaz için bazı patentler aldığı da birkaç yıl önce net bir şekilde  ortaya çıkmıştı.

Samsung’un söz konusu bu giyilebilir cihazın Galaxy Note 4’le birlikte piyasaya sürülmesi planlandığı söylenmişti. Samsung bu doğrultuda henüz resmi olarak bir duyuru yapmasa da firma tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir marka başvurusu Samsung Ahead adlı bir modelin Google Glass rakibi olarak Samsung tarafından piyasaya sürüleceğine dair iddiaları güçlendirdi.

Samsung Ahead için alınan patentte bir logoya da yer veriliyor ve cihaz bir kask biçimine benzeyen giyilebilir bir bilgisayar olarak tanımlanıyor. Patent dosyasında bakıldığında ayrıca cihazın giyilebilir elektronik cihazları destekleyen bir işletim sistemine, MP3 işlevlerine, elektronik bir ekran modülüne de sahip olacağı belirtiliyor. Samsung Ahead’in patent dosyasını incelediğiniz de bu özelliklerin başka bir firma tarafından da kullanılmasının önüne geçen keskin bir ifade de mevcut.

samsung-ahead-600x339

Elbette alınan bu patente rağmen Samsung’un bir Google Glass’a rakip olabilme ihtimali olan bir cihazı piyasaya sürmeye hazırlandığına emin olması için Samsung tarafından resmi olarak bir açıklama yapılması gerekiyor şu ana kadar firma tarafından yapılmış kesin dilli bir açıklama yok. Teknolojideki gelişmeler aynı zaman markalara arasındaki rekabeti de arttırdığı için son dakikaya kadar her firma kendi sunacağı teknolojiyi sır gibi saklıyor. Piyasada dolaşan haberlerin bir çoğu büyük markalara tedarikte bulunan firmalardan sızıyor, üretim aşamasına geçtiğinde bu sızıntıların daha da artacağını söyleyebiliriz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉