• PAYLAŞ

Selülit Yapan İçecekler Nelerdir? Nasıl Uzak Durulur?

  • 13/08/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 515 görüntüleme

Tüm kadınların hayatlarında belirli sorunlar bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda tam anlamı ile savaş açılan selülit bunların arasında en dikkat çekenlerden bir tanesidir. Derinin altında bulunan yağ tabakasının derinin üst kısmını deforme etmesinden kaynaklanan bir durumdur. Selülitin oluşma nedenleri arasında hormonal sorunlar ile birlikte genetik bir çok nokta önemli olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorun genel olarak daha çok kadınlarda görülmektedir. Bu sorun çok nadir olsa da erkeklerde ve bazen de bebeklerde de görülebilmektedir. Selülitin kadınlarda daha çok görülmesinin temel nedenlerinden birisi ise bu sorunun oluşmasına neden olan östrojen maddesinin kadınlarda daha çok olmasıdır.

Kalça, bacak, kol ve basen bölgelerinde daha çok görülmektedir. O nedenle de yaz dönemlerinde kadınlar genellikle istediklerini giymekte zorluk yaşarlar. Bu sorundan kurtulmak için yapmadıkları işlem kalmaz ancak bir türlü ondan kurtulmayı başaramazlar. Tedavinin başarılı olabilmesi için öncelikle sorunun oluşmasına neden olanları ortadan kaldırmak gerekmektedir. Öncelikle bunu çok basit ve yüzeysel bir hastalık olarak görmek yanlıştır. Bu sorunun oluşmasında yenilen yiyecekler ile birlikte aynı zamanda içilenlerde çok önemlidir. Bu yazımızda sizlere selülit’in oluşmasına neden olan, bu sorunu tetikleyen içecekler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Eğer bu sayacaklarımızı sıklıkla tüketiyorsanız size tavsiyemiz bunlardan uzak durmanız olacaktır. Ancak bu sayede bu sorunu en iyi şekilde çözmeyi başarabilirsiniz.

Selülit Oluşumunu Tetikleyen İçecekler

İçeceğinizi şeyleri aynı yediklerinize dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmeniz gerekiyor. Son yıllarda en çok tüketilen içeceklerden olan kahve içerinde bulunan yoğun kafein nedeniyle vücuttan sıvıların atılmasına neden olmaktadır. Çünkü çok güçlü bir idrar söktürücü özelliğine sahiptir. Bu durumda fazla tüketildiğinde selülitin oluşmasına neden olmaktadır.

Kola, bu da içerisinde kafein bulunduran içeceklerden bir tanesidir. Bu içeceğin içerisinde çok sayıda tatlandırıcı ve şekerin bulunması onu otomatik olarak selülit yapan içecekler arasında sokmaktadır. Yaz günlerinde genellikle serinlemek için içmiş olduğumuz bu içeceği fazla tüketirken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü yaz boyunca selülitler ile uğraşmanıza neden olacaktır.

Kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan ve neredeyse gün boyu sürekli olarak tükettiğimiz çayın da selülit yaptığını eklememiz gerekiyor. Özellikle fazla tüketildiği zaman bu durum selülit oluşmasına otomatik olarak neden olacaktır.

Hazır meyve suları da selülit oluşmasına neden olacaktır. Genelde organik meyve sularının yerine tercih edilen ve sürekli olarak tüketilen bu içeceklerin içerisinde bulunan maddeler selülit’in oluşmasına neden olmaktadır. İçerisinde ki yüksek kalori ve şeker miktarının fazla olması bu içeceğin selülit ile yapılacak savaşta yasaklılar listesinde ilk sırada yer almasına neden almaktadır.

Alkol kullanımı da selülit oluşmasına neden olmaktadır. Belirli bir alkol olarak ayırmamıza gerek yok. Tüm alkollü içecekler kadınların korkulu rüyası olan selülitin oluşmasına neden olacaktır. Bunun oluşmasında yüksek kalori içermeleri temel nedendir.

Kremalı içecekler de selülit oluşmasına neden olmaktadır. Şeker ve doymuş yağ oranı konusunda çok zengin olan bu içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu içecekler arasında milkshake ve kremalı kahve gibi farklı içecekler de bulunuyor.

En son olarak da selülit oluşumuna neden olan içecekler arasında turşu suyu yer almaktadır. Bu içeceğin içerisinde bildiğiniz gibi yüksek miktarda tuz bulunmaktadır. Bu da otomatik olarak selulit’in oluşmasına neden olmaktadır. Tek bir tanesini bırakmak selülit oluşumunu engellemeyecektir. Tüm hatlardan savaş açmak doğru şekilde selülit sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉