• PAYLAŞ

Servet Kaybetmenize neden olabilecek hatalar

  • 05/09/2016 - 13:40
  • 0 Yorum
  • 649 görüntüleme

Bu yazımızın içeriği parası olanları daha çok ilgilendiriyor. Ancak bizim gibi orta seviye olarak kabul edebileceğiniz insanlar ile fakir kesimin de okumasında fayda var. İleri de zengin olursak bu hataları yapmamaya elimizden geldiği kadar dikkat edebiliriz. Servet elde etmek ne kadar zor gözükse de onu elde tutmak da bir o kadar zor bir iştir. Bu nedenle bu hataları yapmamak çok önemlidir.

Para yönetimi

Servet kaybetmenin en önemli nedeni olarak kişinin para yönetimini iyi bir şekilde yapamaması olarak söylenmektedir. Gelir seviyesi ile gider seviyesini ayarlayamamak bir süre borçlanmaya neden olacağı için kendinizi hiç beklemediğiniz bir durumda bulabilirsiniz.

Yatırım Hataları

Servet sahibi olan kişiler yatırım yapmayı çok severler. Ancak servetin kaybedilmesine en büyük nedenlerden birisi de yanlış yapılan yatırım kararlarıdır. Paranız var diye gel bu işte para ver diyenin peşi sıra gitmemeye dikkat etmelisiniz. İyice araştırmasını yaptıktan sonra kararınızı vermelisiniz. Ayrıca yatırım yapacağınız ülke ekonomisini yatırım alanından farklı düşünmemelisiniz. Alan ne kadar güçlü olursa olsun ekonomi yıkılmaya başladığı zaman o alanı da etki altına alacaktır.

servet-kaybetmek-1

Servet sahibi olduğunu zaman alacağınız kararları etkileyen çok fazla neden olacaktır. Örneğin küresel ekonomik hareketler size servet kazandıracağı gibi çok büyük kayıplar yaşamanıza da neden olabilir. Ülkeniz de siyasi hayatın ne kadar düzgün olduğuna da dikkat etmelisiniz. Çünkü insanlar belirsiz ortamlarda hareket ederken sıkıntı yaşayabiliyor.

Lüks Yaşam

Zengin olmak istememizin altında yatan en önemli neden rahat bir yaşama erişmektedir. Bir elimiz yağ da bir elimiz bal da lafı bu durum için kullanılmaktadır. Ancak bu durumu standart haline getirmek düzenli olarak para harcanacağı için kazancınıza rağmen size para kaybettirecektir. Durum kötüleştiği anda bundan vazgeçmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kişisel Servet ve Vergi

Amacınız ne kadar daha fazla zengin olmak olsa da bu uğurda şirketinize harcama yapmalısınız. Karı kendinize ayırırsanız bir süre sonra öyle bir geliriniz kalmayabilirsiniz. Ayrıca vergilerinizi düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Çünkü devlet hiçbir zaman alacağını unutmaz. Hatta cezası ile birlikte sizden tahsil eder.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉