• PAYLAŞ

Şifon Elbisenin Altına Ne Giyilir?

  • 14/11/2016 - 23:51
  • 0 Yorum
  • 1891 görüntüleme

Şifon Elbisenin Altına Ne Giyilir?

Şifon bir kadına asalet ve romantik bir görünüm katar, sadece şifon elbise veya etek değil şifon gömlekte de o asaleti bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ığıl ığıl esen rüzgarda üzerinizdeki şifon elbise rüzgarla dans ederken sizin hayallere bile dalmanızı sağlayabilir. Her ne kadar hoş gözükse de kombin yaparken hanımların en zorlandığı kumaş türüdür. Sadece üstüne ne giyeceğim altına ne giyeceğim gibi değil de şifon elbiseye nasıl ayakkabı seçeceğinize bile karar vermek zordur aslında.

 

Şifon genelde yaz aylarında tercih edilen bir kumaş olduğu için günlük kullanımda zarif bir sandalet doğru seçimler arasındadır. Eğer bir davete giderken ya da akşam yemeğinde şifonu seçtiyseniz ayakkabı olarak stiletto sizin için yanlış bir seçim olacaktır. Onun yerine yine zarif ince bantlı açık bir ayakkabı tercih edebilirsiniz,  bu sizin şıklığınızın tamamlayıcısı olacaktır. Bunun haricinde yine bilekten bantlı bir ayakkabıyı da seçebilirsiniz.

sifon-elbisenin-altina-ne-giyilir-1

 

Eğer kış mevsimde şifonu tercih ettiyseniz günlük kullanımda babet ya da son üç yıl içerisinde çokça duyduğumuz bootie model ayakkabıları da seçebilirsiniz. Bootienin hem düz, hem de topuklu modelleri olduğu için kupon bir tercih olacaktır. Örneğin uzun şifon bir eteğiniz var ve günlük kullanım için nasıl kombin edeceğinize karar veremiyorsunuz; klasik bir görüntüden uzak sade ve şık olmak istiyorsanız üzerinize şifon gömlek giymeyiniz bu sizi klasik bir görünüme sokar. Bunun yerine daha basit parçalar seçin, eteğinizi düz penye bir tişört kısa kot bir ceket ile kombinleyin. Uzun şifon elbise altına nasıl ayakkabı giyilir sorusunu soruyorsanız da; eğer yaz ise dümdüz bir sandaletle belki minik yuvarlak bir omuz çantası ile tamamlanabilirsiniz. Eğer yaz değil de kış ise yukarıda da bahsettiğim gibi dümdüz bir bootie tercih edebilirsiniz. Üzerinize de kot ceket yerine ayak bileklerinize kadar inen triko bir hırka seçebilirsiniz.
Şifon elbise ya da etek seçimlerinizde de astarın büyük önemi var; penti elbise astarı bu konuda size destek olacak. Mesela naylon bir astar yerine pamuklu astar seçimi yaparsanız hem şifonun toplanmasını engeller, hem de yaz aylarında daha rahat edersiniz. Ayrıca ipekli şifon etek-elbise ya da gömlek seçimi yaparsanız daha kaygan ve akışkan bir dokunuş elde etmiş olursunuz.

 

[Toplam:13    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉