• PAYLAŞ

Sihizbazlık nasıl yapılır?

  • 02/08/2016 - 16:36
  • 0 Yorum
  • 839 görüntüleme

Sihirbazlık kimileri için hayranlıkla izlenilen görsel şovdan başka bir şey değilken kimileri için de çok merak uyandıran bir uğraştır. Sihirbazlık esnasında hep sorunlar soru şudur. Nasıl yapıyorlar acaba? Cevap genellikle klasik bir şekilde sistem kurmuşlar biz görmeden hareket ediyorlar olacaktır. Sihirbazlığın nasıl yapılacağını genel hatları ile sizlere anlatmaya çalışacağız. Merak duyan ya da daha çok bilgi sahibi olmak isteyenlere yazımızı okumaya davet ediyoruz.

sihirbazlık-nasıl-yapılır

Bildiğiniz gibi sihirbazlığın içinde birçok hareket vardır. Bu hareketler zorluk derecesine göre sıralanır. Kart ve sayı oyunları bu hareketler içinde en basit olanlar olarak dikkat çekmektedir. Bu hareketlerin yapılması için temel birkaç bilgiye erişmiş olmanız gerekiyor. Sihirbazlıkta bir harekette ustalaşmak istiyorsanız onu sürekli olarak tekrar etmeniz gerekiyor. El alışkanlığı ne kadar artarsa yaptığınız hareketi karşınızda ki insanların anlama şansı o kadar zor olacaktır. Bu da size hayran bakışların çevrilmesine neden olacaktır. Basit bir sihirbazlık numarasını birlikte yapalım.

Bu numarayı yapmanız için 1 kağıda ve 1 kaleme ihtiyaç duyacaksınız. İlk olarak beyaz sayfanın arta tarafına bulunduğunuz yılın iki katını yazın. Yani 2016 yılındayız yazacağınız rakam 4032 olacak. Bunu yazdıktan sonra sihirbazlık gösterisi yapacağınız kişiye kağıt ile kalemi verin ve sıra ile ona sorduğunuz soruları yazdırın. İlk olarak doğum tarihini sadece yıl olarak yazdırın. Ondan sonra hayatındaki önemli bir olayın yılını yazmasını isteyin. O olay üzerinden geçen zamanı yazmasını isteyin. Son olarak da kaç yaşında olduğunu yazmasını isteyin. Hepsini toplamasına yardımcı olun ve toplama işlemi bittikten sonra kâğıdın arka yüzünü çevirmesini isteyin. Sizin yazdığınız rakamla aynı sonucu bulacaktır.

Bu sihirbazlık numarasını yapabilmeniz için herhangi bir el becerisine gerek duymayacaksınız. Ya da çok büyük organizasyonlar yapmak için uğraş vermeyeceksiniz. Diğer sihirbazlıklar ne kadar kompleks olursa olsun temelde bu şekilde hareket etmektedir. Yani sonuç önceden bellidir ancak sunum şekli önemlidir. Çok önemli bir sihirbazın gösterisine giderseniz ışıklar, müzikler ve çok sayıda insanın bu numarayı yapmak için çalıştığını göreceksiniz. Bu konuda kendinizi geliştirmek ve arkadaşlarınıza küçük sürprizler yapmak istiyorsanız sihirbazlık konusunda araştırmaya yapmaya devam edin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉