• PAYLAŞ

Skrill Yurtiçi İşlemlere Kapandı

  • 28/06/2016 - 16:49
  • 0 Yorum
  • 1115 görüntüleme

images

Dünyanın en çok kullandığı para transfer markası PayPal‘ın Türkiye’deki faaliyetlerini tamamen durdurmasından sonra akla gelen ilk para transfer alternatiflerden biri olan Skrill de daha önceki adıyla Moneybookers Türkiye’deki konumunu gözden geçirip servisini yeniden yapılandırma kararı aldı. Şirketin sosyal medyada yaptığı açıklamaya göre, Skrill, artık müşterilerine Türkiye içi para transferleri konusunda  destek vermeyeceklerini duyurdu.

Skrill sosyal medyaya yaptığı açıklamasında Türk şirketlerine hizmetlerini sunmaya devam edeceğini yalnız yeni uygulamaya konmaya hazırlanan şirket politikası gereği, Türkiye’de sadece Dijital Cüzdan çözümünü sunabileceklerini aktardılar. Hali hazırda Skrill kayıtlı kullanıcılarındansanız çözüm olarak, Skrill hesabınıza banka ya da kredi hesabınızdan istediğiniz bir miktar para yükleyip bu şekil de işlem yapmanızı ön görüyor. Sofortüberweisung, , EPS/NetPay, POLi, ePay.bg,  Giropay, Nordea Solo, Direct Debit,  Przelewy24, iDEAL, eNETS, Astropay, PostePay gibi alternatif olan ödeme yöntemleri Skrill’e kayıtlı bulunan kullanıcılara sunmaya devam ediyor.

Skrill müşterileri için yaptığı en önemli değişiklik ise, kullanıcıların kendi hesaplarından yurtiçi işlem yapması ve aynı zaman da yurt dışına para göndermesinin tamamen önünün kesilmiş olması. Skrill  Yeni şirket politikasıyla beraber Skrill’ün Türkiye’de bulunan kullanıcıları yurt içinde bir diğer kullanıcıya kesinlikle para gönderemeyecek aynı zaman da yurt içinden de hiçbir şekilde ödeme alamayacak. Sadece  yurt dışından hesablara gelen ödemelerde hiç bir sorun olmayacak.

Skrill dünya çapında 200 ülkede hizmet verirken 41 para biriminde ödeme yapılmasını sağlamakta. Skrill’ün hizmet verdiği devler firmalar arasında  Skype, eBay ve Facebook gibi 100 binin üzerinde müşterisi bulunuyor, Skrill Türkiye’de hesabı olan kaç kullanıcısı olduğu konusuna dair net bir bilgi paylaşmıyor.

Skill’ün yeni ödeme politikasının bir anda ortaya atılmış olması Türkiye’de ödeme kuruluşları ve faaliyetleri ile ilgili değişen düzenlemelere hızlıca bir yanıt olarak okunabilir. PayPal’ın faaliyet durdurma kararı da buna örnek olarak gösterilebilir. Bu alanda faaliyet gösteren diğer şirketlerinin değişen koşullara nasıl yanıt vereceğini bu iki büyük devin aldığı kararlara bakarak tahmin etmesi çok da zor değil.

6    Online-Payment-Processing-through-Skrill-620x350

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉