• PAYLAŞ

Skype Uygulamasında Sesli Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • 11/09/2016 - 17:20
  • 0 Yorum
  • 1013 görüntüleme

Skype, sesli ve görüntülü konuşma denildiği zaman ilk akla gelen uzun zamandan beri kullanılan alanında lider uygulamalardan bir tanesi. Uzak toplantılar yada görüşmeler için bir çok firma tarafında kullanılan en popüler uygulama diyebiliriz. Bilgisayarlarınızda ve aynı zamanda mobil olarak kullanılabilen uygulamada, dahil olduğunuz belirli grup konuşmaları varsa ve sürekli olarak gelen bildirim seslerinden rahatsız oluyorsanız, bildirim seslerini kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken bu yazımızda bulunan adımları izlemek olacaktır.

Skype uygulamasında grup konuşmaları oldukça tercih edilen ve sıkça kullanılan bir özellik. Bağlantı esnasında kullanıcılarını yüksek ses ve görüntü kalitesi sunması uygulamanın tercih edilmesindeki en önemli detaylardan bir tanesidir. Uzun zamandır bu alanda hizmet veriyor olması uygulama geliştiricilerinin oldukça tecrübeli olması uygulamanın başarısını da arttırdığını göz ardı etmemek lazım. Uygulama içerisinde grup konuşmalarında gelen yeni mesaj bildirimlerinde rahatsız oluyor, fakat bu konuşmadan ayrılama imkanınız yoksa, uyarı bildirimlerini sessize kolayca alabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu işlem sayesinde, gelen mesajları görebileceksiniz ama sizi rahatsız eden bildirim seslerini duymayacaksınız. Konuyu daha fazla uzatmadan sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızın detaylarını verelim.

İlk olarak uygulamayı cihazımız üzerinde açıyoruz.

skype-kullaniminda-sesli-bildirimler-nasil-devre-disi-birakilir-1

Uygulamayı açtıktan sonra sessize almaya karar verdiğiniz grubun üzerine gelerek sağ tıklıyoruz ve ardından Kişisel Bilgilerini Göster sekmesine tıklıyoruz.

skype-kullaniminda-sesli-bildirimler-nasil-devre-disi-birakilir-2

Açılan yeni pencerede grup hakkındaki bütün detayları kolayca görebilirsiniz. Konuşma bildirimleri kısmında yer alan Yeni bir şeyler olduğunda bana bildir sekmesinin yan tarafında bulunan kutunun içerisindeki işareti kaldırıyoruz.  Bu aşamadan sonra uyarı bildirimlerini duymayacaksınız.

skype-kullaniminda-sesli-bildirimler-nasil-devre-disi-birakilir-3

Farklı bir yöntem ise sohbet penceresine küçücük bir kod yazmak olabilir. Uygulama içerisindeki Mesaj yazma alanına /alertsoff kodunu yazıp Enter tuşuna basarak bildirimleri kapatmış olacaksınız. Bildirimleri yeniden aktif etmek için  /alertson kodunu yazabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉