• PAYLAŞ

Snapchat ‘de Yeni Gelen Özellikler Nelerdir?

  • 07/09/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 864 görüntüleme

Snapchat uygulaması kullanıcılara daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunmak için yeni özellikleri ve kullanıcı filtrelerini yeni güncellemesi ile bünyesine kattı.

Snapchat, yaptığı güncelleme ile bünyesine kattığı yeni özellikler, kullanıcıların daha çok filtre kullanım tercihlerine odaklanarak, hitap ettiği kullanıcı kitlesini daha da genişletmeyi amaçlıyor.

Snapchat uygulaması Android, iOS kullanıcılarına yönelik olarak sunduğu yeni özellikler, daha fazla çeşitli seçenekleri bünyesinde barındıran bir uygulama deneyimine sahip olacaklar.

Kullanıcıların italik ve bold seçeneklerini kullanarak başlıklarını yazabilirken, parmaklarını yazdıkları metnin üzerinde durarak, yazdıkları metnin altını çizebilecekler.

Hazırladıkları Snaplerini video olarak yollamayı tercih edenler, söz konusu olan başlıkları hazırladıkları videonun herhangi bir yerinde, istedikleri büyüklükte ayarlayabilecekler.

Aynı zaman da kullanıcıların hazırladıkları videoların üzerinde yer alan T harfi üzerine basılı tutarak, istedikleri boyutlardaki başlıkları oluşturabilecek, bunları kolaylıkla video üzerinde kullanabilecekler.

snapchat-yeni-ozellik-nelerdir-1

Snapchat uygulamasının kullanıcılara sunacağı bir diğer özellik ise belki de kullanıcıların en çok zorluk çektiği özellik olacak.

Kullanıcılar uygulama içerisinde Snap Lensleri yüzlerini getirebilmeleri için artık uzun süreler ekrana basılı tutmalarına gerek kalmayacak. Bunun yerine artık kullanıcılarının yüzlerine uygulanacak hafif bir tıklama ile beraber özelliğin işleve geçmesini sağlayacak.

Kullanıcıların yeni gelen güncelleme ile sahip olacağı son özellik ise Snapchat uygulamasında, kullanıcıların kendi kendilerine filtrelerini oluşturması yönünde olacak.

Snapchat uygulamasının web sitesi üzerinden kişiselleştirilmiş filtrelerini oluşturabilen kullanıcılar, artık çok daha kolay bir şekilde kendi kendilerine filtrelerini oluşturabilecekler. Şirket bu konuda kullanıcıların biraz da olsa Photoshop kullanım hakkında bilgi sahibi olmalarının gerekli olduğunun altını çiziyor.

Facebook uygulamasının daha fazla video merkezli olması, Instagram uygulamasının Hikâyeler özelliği çerçevesinde kendini konumlanmasının sonucunda, Snapchat uygulamasının bu konuda hangi yönünü ön plana çıkararak kullanıcılara sunacağı oldukça merak konusu.

Güncellemelerin yakın zaman da daha da hızlanacağını uygulamalar arasında ön plana çıkma savaşının bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğini söylemek sanırım yersiz olmaz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉