• PAYLAŞ

Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır?

  • 16/08/2016 - 21:40
  • 0 Yorum
  • 934 görüntüleme

Snapchat birçok sosyal ağ uygulamasının arasından kelimenin tam anlamıyla sıyrılarak kullanıcılarına uygulamayı sevdirmeyi başardı. Bilenenlerin aksine uygulama sıra dışı kullanımından dolayı oldukça ilgi çektiğini söylemek mümkün. Gerek kullanımı gerekse hazırlanan videoların sıra dışı olması her geçen gün kullanıcı sayısının da artmasına neden oluyor. Aslında uygulamanın kullanımı son derece basit ekran üzerinden yapılan bir yüz taramasının ardından uygulamanın size sunduğu efektleri kullanarak oldukça farklı resim ve videolar oluşturmanızı sağlıyor. Uygulamayı kullanan kısıtlı bir kitle olmadığından dolayı oldukça ilginç yaratıcı videolarla karşılaşmanız da mümkün oluyor. Birçok ünlünün da aktif olarak kullandığı Snapchat uygulaması yayınlanan videoların ilgi çekici olmasından dolayı kullanıcı sayısını oldukça hızlı artıyor. Uygulamayı diğer sosyal ağ platformlarından ayıran özellik ise kullanıcıların paylaşımını yaptığı içeriklerin sadece belirli süreler içerisinde görülebiliyor olması. Bu özellik ise uygulamayı oldukça ilginç hale getiren nitelikler arasında.

Snapchat uygulamasında göndereceğiniz içeriklere sizlerde süre sınırlaması ekleyebilirsiniz böylece yolladığınız Snap sadece belirlediğiniz süreler içerisinde izlenebilir olacak. Sizlere Snapchat uygulamasında süreli Snap nasıl yollanacağını detayları ve görselleri ile adım adım hazırladık yapmanız gereken yönergeleri izleyerek uygulamanız üzerinden süreli Snap’larınızı atmak olacak. Unutmayın ki yollamış olduğunu içerikleriniz belirlediğiniz süre sonunda Snapchat sunucularından kalıcı olarak siliniyor.

Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır 1

İlk olarak kullandığınız cihaz üzerinden Snapchat uygulamasını açıyoruz.

Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır 2

Uygulamayı cihazımız üzerinden açtıktan sonra, hazırlamak istediğimiz içerik için ekrandan istediğimiz bir ekran görüntüsünü alıyoruz.  Resim hazırlamak için uygulamanın ekranın da alt orta kısmında bulunan daire şeklindeki sekmeye bir kez dokunun.

Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır 3

Hazırlamak istediğiniz ekran resmini aldıktan sonra, uygulama ekranın sol alt köşesinde bulunan daire içerisinde gösterilen 3 rakamı olan görsele tıklayın.

Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır 4

Görsele tıkladığınız ekranınıza 1 saniye ile 10 saniye arasında bir seçenek çıkıyor bu seçenekler arasından dilediğinizi seçerek onaylayın. Bu seçenek hazırladığınız video veya resmin gönderdiğiniz kişilerin ne kadar süre görüntüleyebileceğini belirliyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉