• PAYLAŞ

Snapchat’in Zorlu Süreci Kullanıcıya Ulaşmak

  • 20/06/2016 - 23:27
  • 0 Yorum
  • 802 görüntüleme

Snapchat

Snapchat son zamanların adından en çok bahsettiren uygulaması geçmişin değil, “şimdinin” uygulaması. Kullanıcılar için gündelik hayattaki herhangi bir anlarını çekip, hikayelerini paylaşmalarına olanak sunan Snapchat sosyal medyada oldukça fazla ilgi görüyor. Kullanıcıların günlük anlarından çektikleri videoları paylaşmaları çok kolay olduğundan dolayı sosyal medyada bu tarz sunumlara artık sıklıkla rastlıyoruz.  Bu kolaylıklardan dolayı pek çok kullanıcıya oldukça hızla yayılıyor. Uygulama kullanıma sunulduğu ilk zamanlarda 24 yaş altı kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmişken, son zamanlara baktığımız da  Snapchat’te artık sadece gençler yok, kitlenin yaş aralığı hızla artmaya devam ediyor bu da yayınlanan sunumların çeşitliliğini de arttırmış durum da. Snapchat’in 100 milyon günlük kullanıcı olmasının yanın da  10 milyar video izlenme ile en yakın rakibi Facebook’u yakaladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre ise günlük aktif kullanıcı sayısıyla Twitter’ı sollamış durumda.

Snapchat ilk kullanıma sunulduğunda  pek de kolay anlaşılamadı, ancak kullanıcılar birbirinden gördüğü sunumları beğenerek Snapchat’te hızlıca yerlerini almaya başladılar bu da beraberinde kullanıcı sorularını getirdi. Snapchat’in ilk kullanıcıları Snap nasıl göndermeliyim ?, Snap’lerim görüldü mü veya kimler gördü ?” gibi sorulara uzun süre cevap aradı.

Snapchat’in en zorlu süreci ise Snapchat kullanıcıları bulmak.

snapchat-stock-0973.0.0

Twitter ve Facebook bu sorunu ilgi alanına ya da arkadaşlık durumuna göre kullanıcılarına bazı arkadaşları önermekte; ancak Snapchat’te henüz böyle bir özellik bulunmamakta. Kullanıcılar birbirlerini eklemek için snapcode / username ya da telefon rehberine kayıtlarsa ekleyebiliyor.

Snapchat yaratıcılık konusunun kendinizi göstermek için oldukça gündemde olduğu bu dönemde, en doğru uygulama diyebiliriz. Snap’lerinize emoji ekleyebilir, resim çizebilir, yazı yazabilirsiniz. Bu anlamda diğer uygulamalar gibi türlü zorluklara girmenize de gerek yok.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉