• PAYLAŞ

Ender Saraç’ın Zayıflamak İçin Detoks Çorbası

  • 20/06/2016 - 22:54
  • 0 Yorum
  • 852 görüntüleme

Dr Ender Saraç tarafından hazırlanan zayıflamak için kesin sonuçlar sunan Dedoks Çorbası diyetinde kullanılacak malzeme ve uygulamasını hazırladık. Zayıflamak için Dr Ender Saraç’ın tavsiyelerini ve diyet için önerilen zamanlamaları doğru olarak takip etmenizi öneririz. Zayıflamak için yapılan diyetlerin uzmanlar tarafından hazırlananları özellikle zaman aralıkları belirtmektedir bunun nedeni vücut metabolizmamızın hangi saatlerde hani aldığımız gıdaları daha iyi hazım etmesi ve vücuttan atılması ile alakalıdır. Hazırladığımız diyet ayrıntıları ve uygulanışına göz atalım.

Detoks Diyeti Çilek Kompostosu ; 

Yarım kilo kadar taze çilek – bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş üzüm – iki adet kurutulmuş tarçın – bir çeyrek taze limon suyu – üç bardak klorsuz su. cilek_kompostosu

Hazırlanışı : Öncelikle komposto yapılırken hiçbir şekilde tatlandırıcı yada şeker kullanmıyoruz. Hazırlayıp önceden yıkadığımız çilekleri iri olmak şartıyla doğruyoruz genişçe bir kaba alıyoruz diğer malzemelerimizi de içine katarak iyice kaynatıyoruz, arkasından ateş üzerinden alarak soğumaya bırakıyoruz.,

Detoks Çorbası Hazırlanışı ; 

Çorbada kullanacağımız tüm malzemelerin mutlaka taze olmasına özen gösterelim. İki adet orta boylarda enginar – 4-5 sap dereotu – 1 demet kadar semiz otu – iki adet taze soğan – 5 sap maydanoz – 2 çay kaşığı kadar kimyon – bir çay kaşığı kadar zencefil – 1 çay kaşığı tuz ve iki litre klorsuz içme suyu.

Ender Saraç'ın Zayıflamak İçin Detoks Çorbası

Çorbanın hazırlanışı her zaman evimizde yaptığımız sebze çorbaları ile aynıdır tüm malzemelerimizi katarak çorbamızı hazırlıyoruz.

Detoks Diyetinin Gün İçerisinde Kullanımı ;

Sabah kalktığımızdan biraz sonra örneğin saat 07.30–08.30 civarı,1 kâse kadar ılık çilek kompostosu içiyoruz. Soğuk olmamasına gayret edin. Kompostomuz ılık veya oda sıcaklığının biraz daha üstünde olmalı.

10:00: 1 kase kadar ılık çilek kompostosu.

12:00: 1 kase çok sıcak olmamak şartıyla detoks çorbası.

14:00: 1 kase detoks çorbası sıcak olabilir.

16:00: 1 kase çilek kompostosu sıcak olabilir.

18:00: 1 kase sıcak olmamak şartıyla detoks çorbası

20:00: 1 kase detoks çorbası sıcak olabilir.

Detoks diyetini uygularken bol bol sıvı tüketmelisiniz ve bitki çayları da içebilirsiniz. Sadece yeşil çay ve siyah çay içmiyoruz, diğer bütün bitki çaylarını içebilirsiniz.  Çorbamızı içerken harici olarak tuz atmayın.

Bu diyeti uygularken günde hafif bir yürüyüşten fazlasını yapmamaya özen gösterin .  Çorbamızı yaparken asla tavsiye edilenden başka baharat  katmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉