• PAYLAŞ

Telefonumu Windows 10 Nasıl Bağlarım ?

  • 18/06/2016 - 20:11
  • 0 Yorum
  • 1048 görüntüleme

Teknoloji hayatımızda çok fazla yer edinmesiyle beraber kullandığımız tüm cihazlar da bulunun bilgilerin, resim video gibi önemli dosyalarımızı bir arada toplama ihtiyacı doğdu. Sadece dosyalarla değil telefon yada tablet de çalıştırdığımız program onların denetimleri yada daha büyük ekranlarda kullanma seçeneklerine ihtiyaç duyulmakta. Windows 10 bu tür sıkıntılar yaşamamız için bize yeni bir uygulama sunmak da ve bu uygulama İos ve Android cihazlarda sorunsuz olarak çalışıyor örneğin Skype hararetli  bir sohbet dalmışınız ama akıllı telefonların genel sorunu bataryanız alarm veriyor ya kapatıp telefonu şarj edecek arayacaksınız yada bilgisayarınızdan yeniden arama yapacaksınız Windows 10 uygulamanız yüklüyse yapmanız gereken tek bir tuşla aktarım yapmak . Uygulamanın sundukları bunlarla sınırlı kalmadığını eklemek isteriz. Windows 10 ile cihazlarımızı senkronize etmemize izin veren uygulamanın  isimi Windows 10 Türkçe kullananlar için Telefon Eşlikçisi eğer Windows 10 İngilizce olarak kullanıyorsanız Phone Companion uygulamayı nasıl kullanacağımıza bakmak için ahşadaki adımları takip etmeliyiz.

Telefonumu Windows 10 Nasıl Bağlarım 1

Windows 10 başlat ekranından uygulamanın adın adını yazarak ( Telefon Eşlikçisi ) buluyoruz arkasından çalıştırıyoruz. Telefonunuz eğer Windows işletim sistemi kullanan bir cihazsa sizin için artık her şey kullanıma hazır demektir. Tek yapmanız gereken Windows tuşuna tıklayarak  istediklerinizi yapmaya başlamak. Takıldığınız yada öğrenmek istediğiniz bir şey olduğun da Windows Phone hakkında yazan bağlantıya tıklayarak detayları öğrenmeniz.

Windows 10 kullanıyorum ama benim cihazım İos yada Android diyenler için de çözüm sunulmuş tek yapanız gereken elinizdeki cihazın işletim sistemine göre olan seçeneğe tıklamak ve arkasından açılan her sekmede üstüne maus imlecini getirmenizle gizli bir sihirbaz penceresi daha açılarak siz yönlendirmeye başlayacak. Kullanmış olduğunuz bir OnDrive hesabınız varsa bunu OnDrive seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkacak sihirbazı takip ederek telefonumuzla senkronize ediyoruz bu aşamadan sonra OnDrive aracılığı ile müzik kurulum sihirbazını kullanarak istediğiniz müzik dosyalarını istediğiniz yere taşıyarak paylaşabilir dinleyebilirsiniz tek yapmanız gereken Windows 10 çok sık karşımıza çıkan kullanım sihirbazlarını takip etmek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉