• PAYLAŞ

Televizyon Uydu Kurulumu ve Kanal Yüklemesi Nasıl Yapılır?

  • 14/06/2017 - 09:00
  • 0 Yorum
  • 1474 görüntüleme

Genellikle yeni aldığımız uydular veya kanallarını sildiğimiz uydular için aranan bu sorunun çözümünü yazımızda anlatacağız. Bildiğiniz üzere ülkemiz yaklaşık 3 sene önce yeni uydu alıcısına geçti. O zamanlar uydu kurulumunun nasıl yapılacağını bilmediğimiz için uyduculara para verip bu uydunun kurulumunu yaptırmıştık. O zamanlar bu işlemin çok kolay olduğunu bilmiyorduk, sizde kolayca uydu ayarlarınızı yapıp frekans girişi yaparak kanalları ekleyebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken tek unsur var o da uydunuzun Türksat Kanal Güncelleme Sistemi’ne kayıtlı olup olmadığıdır. Eğer uydunuz bu sisteme kayıtlı ise kanal güncellemesi ve kurulumu yapmanıza gerek yok, bu sistem sayesinde kanallar otomatik olarak kurulup yüklenecektir. Eğer uydunuz bu sisteme kayıtlı değil ise vereceğimiz bilgilerle sizde kolaylıkla uydu kurulumunu ve kanal yüklemesini yapabilirsiniz.

Türksat 4A Nedir?

Türksat 4A yaklaşık 3 sene önce uzaya fırlatılan Türk uydusudur. Bu uydu sayesinde televizyonlarımızda daha kaliteli ve kesintisiz görüntülere sahip olabiliyoruz. Öte yandan bu uydu sayesinde farklı ülkelere kendi kanallarımızı kolayca ulaştırabiliyoruz.

Televizyon Uydu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapmadan önce şunu belirmeliyiz ki, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi’ne kayıtlı uydular televizyon uydu kurulumunu ve kanal listesini otomatik ekleyebiliyor ve kurabiliyor. Yani bu uydularda sizin tekrardan herhangi bir ayar veya kurulum yapmanıza gerek yok. Bu sisteme kayıtlı olmayan uydular için vereceğimiz frekanslar ile otomatik olarak kanalları toplu olarak yükleyebilirsiniz.Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Eğer bu unsurlara dikkat etmezseniz uydu kurulumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekildedir:

  • Uydunuzun Türksat Kanal Güncelleme Sistemi’ne kayıtlı olup olmadığından emin olun. Eğer kayıtlı ise bu kurumlar otomatik yapılacaktır.
  • Tüm kanalların silinmiş olmasına dikkat edin. Aksi taktirde kanallar arasında karmaşa olacaktır. Eğer kanallar silinmemişse ve halen duruyorsa ayarlar menüsünden tümünü silebilirsiniz.
  • Uydu Kurulumu bölümüne gelip vereceğimiz frekansları girerek uydu kurulumunu yapıp kanalları yükleyebilirsiniz.

Türksat Otomatik Arama Frekansı Nedir?

Frekans: 11844

Polarizasyon: Dikey V

Sembol Oranı: 2222

FEC 3/4

Şebeke Arama: Açık

 

Frekans: 11747

Polarizasyon: Yatay H

Sembol Oranı: 27500

FEC 5/6

Şebeke Arama: Açık

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉