• PAYLAŞ

TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir ?

  • 24/01/2017 - 14:33
  • 0 Yorum
  • 866 görüntüleme

TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı kısaltılma adı TEOG milyonlarca gencin hayatını yakından ilgilendiriyor. Ülkemizde sürekli olarak değişen sınav sisteminin son ayağı olan TEOG sınavları, iyi bir lisede eğitim alabilme hayali olan öğrencilerin hayatında son derece önemli bir yer tutuyor. Peki bu kadar önemli olan TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Bu yazımızda  kısa yoldan TEOG sınav sonuçları bilgilerine ulaşabileceğiniz, aklınızda  kolay kalması için küçük bir rehber hazırladık.


Yapılan her TEOG sınav sonuçları açıklandığı zaman alelacele arama motorlarına yoğunlaşıyoruz. Aranılan şey aslında yıllardan beri aynı adres üzerinden açıklanıyor olsa da, alışkanlıklar maalesef ki  kolay kolay değişmiyor. TEOG sınav sonuçları en kolay nasıl öğrenilir ? sorusu da bunlardan bir tanesi ve aslında nereye yazarsanız yazın aynı bilgilendirme ile karşılaşmanız olası. İnternet üzerinden yapılan aramalarda anahtar kelimelerin önemini hemen hemen herkes biliyor tabi bunu kendilerine tıklama olarak dönmesini isteyen bir çok site sonuçlar kendi bünyelerinde olmamasına karşın yazdıkları başlıklarla kullanıcıları yanıltabiliyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamanız için takip etmeniz gereken adımları sizler için hazırladık.

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için, Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, iki farklı yazılısı olan derslerin birincisi, üç farklı yazılısı olan derslerin ikincisi olması şeklinde, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce her dönem ortak olan sınavlar yapılıyor. Bu yapılan ortak sınavlar, o öğretim yılı içerisinde bulunan resmi müfredata bağlı kalınarak hazırlanıyor ve ardından öğrencilerin kazanımları değerlendirmeye alınıyor. Bu sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci yada ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi’ne doğrudan giriliyor. Son olarak ise hepsi birlikte yıl sonu başarı puanı hesaplamasına ekleniyor. Evet bunların sonucu olarak TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için kullanmanız gereken anahtar kelimeniz e-Okul sistemi olacak.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG sınav sonuçları, her zaman e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi adresi üzerinden açıklanıyor. e-Okul sistemini kısa olarak tanımlamak gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri kısaltılmış olan adı MEBBİS projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayı başında kullanıma açılmış olan bir tür okul yönetim bilgi sistemi web yazılımı olarak açıklayabiliriz.

e-Okul Veli Bilgilendirme sistemine ulaşmak ve düzenli olarak yapılan TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için BU BAĞLANTIYA tıklayabilirsiniz.

Aynı zaman da mobil cihazlarınız üzerinden e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine uygulamasını indirerek kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉