• PAYLAŞ

Tesettür Giyimde Kombin Nasıl Yapılır?

  • 28/10/2016 - 13:54
  • 0 Yorum
  • 1232 görüntüleme

Tesettür Giyimde Kombin Nasıl Yapılır?

Modernleşme her alanda yaşanıyor. Giyimde yaşanan modernleşme kapalı bayanları da etkiliyor. Özellikle genç bayanlar tesettür giyimde çok dikkatli ve seçici davranıyorlar. Sadece kapanmak dininin gerektiğini yapmak istemiyorlar aynı zamanda bunu yaparken güzel görünmek istiyorlar. Bu yazımızda sizlere tesettür modasın hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tesettür modası özellikle son yıllarda hızlı bir değişime gitti. Bunda okumaya başlayan kapalı bayanların sayısının giderek artmasının da büyük bir etkisi var. Sayabileceğimiz çok sayıda etkinin bir araya gelmesi ile birlikte moda şirketleri de tesettür alanına eğilmesi ile birlikte ortaya çok sayıda güzel tesettür kombini yapacak ürün çıkıyor.

tesettur-giyim-1

Tesettür Giyim Kombini

Bu şekilde giyimi tercih eden bayanların en çok dikkat ettikleri konu alacakları eşyaların tesettür giyime uygun olup olmadığıdır. Eğer gerekli uygunluk sağlanmazsa bunu kombinlerin içine dahil etmezler. Tesettür giyim de pantolon olup olmayacağı konusunda çok fazla tartışma vardır. Tesettür altına girmenin şartları altında el ve yüzün belirli bir bölümü haricinde her yerin kapalı olması gerektiğini ve bunu pantolonla da yapılabileceği söyleniyor ancak diğer bir grup pantolonun kadına seksilik kattığı nedeniyle karşı çıkıyor. Bu tartışmalara dahil olmak istemiyoruz sonuçta herkesin görüşü kendine bizim size tavsiyemiz eğer pantolon giymek istiyorsanız daha geniş ve bol bacaya sahip modelleri tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Tesettür kombini yaparken bir tarza sahip olabilirsiniz. Önemli olan normal kombinler de olduğu gibi renk uyumunu sağlamaktır. Örnek vermemiz gerekirse spor tunik modelleri giymek istiyorsanız bunun kombinini klasik hatlara sahip tesettür kıyafetler ile birlikte yapmamız olacaktır. Tesettür giyimde en önemli detay eşarp seçiminde yaşanıyor. Spor bir tesettür giyim kombini yapacaksanız eşarbınız tercih ederken ipek yerine spor etki sağlayacak bir şalı tercih edebilirsiniz.

Giderek gelişen bir sektörü olan tesettür giyimi alabileceğiniz çok sayıda farklı kanal bulunuyor. İnternet üzerinden alabileceğiniz gibi sadece tesettür ürünleri satan mağazalara giderek alışveriş yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi normal kombinlerden tek farkı tesettür giyime uygun kıyafetleri seçmek ve bu seçimi yaparken kişiliğinizi yansıtacağına dikkat etmek olmalıdır.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉