• PAYLAŞ

Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

  • 25/01/2017 - 17:23
  • 0 Yorum
  • 923 görüntüleme

Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte internet kullanımında da belirgin olarak artış yaşanmaya başlandı. Artık ülkemizde tüm kullanıcılar tarafından günlük ihtiyaç gibi görülen internet tam bir bağımlılık oldu diyebiliriz. Bazı farklı durumlarda ise internet kullanımında içinde çıkılması zor olan sorunlar oluşabiliyor ve bu bütün kullanıcıları çileden çıkabiliyor.

Yeni bir cihaz aldığınız zaman internet ayarları otomatik olarak algılanıyor ve aslında hiç bir ayar yapmaya gerek kalmadan telefonunuzu kullanmaya kolaylıkla başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda internet ayarlarında bölge şartlarının etken olduğu sorunlar oluşabiliyor ve bu tür durumlarda ayarlara dokunmak gerekebiliyor. Bu yazımızda Turkcell mobil internet sağlayıcı abonelerinin yaşadığı sorunlarda internet ayarlarının nasıl yapılması gerektiğini sizlere aktaracağız.

 

Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır ?

Turkcell mobil internet sağlayıcı aboneleri internet ayarlarını 4 farklı yöntem ile yapabiliyor.

İnternet ayarlarını almanız için en pratik yöntem INTERNET yazmanızdan sonra 2222’ye kısa mesaj atmaktır. Bu SMS’i yollamanızın ardından internet ayarları otomatik olarak telefona yüklenecektir.

Bir diğer farlı olan adım ise Turkcell’in mobil uygulamasını denemektir. Mobil uygulamadan yararlanarak ayarları kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer yukarıda önerdiğimiz iki adımdan başarılı bir sonuç alamadıysanız 532 nolu Turkcell Müşteri Hizmetleri arayabilirsiniz.

Yukarıdaki önerdiğimiz 3 seçenek Android yada iPhone cihazlarda ortak olarak tercih edilebilir. Ayarları elle girilmesi olan 4. seçenek ise Android yada iPhone cihazlar üzerinde farklılık gösterebiliyor.

Android Cihazlarda Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarınızda internet ayarları yapmak oldukça basit olan bir yöntemdir. Eğer kullandığınız mobil sağlayıcının doğru değerlerini biliyorsanız hiç beklemeden internet ayarlarınızı kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ayarları yapabilmeniz için öncelik olarak Ayarlar sekmesi >Mobil Ağlar sekmesi >Erişim Noktası Adları sekmesi >Ekle sekmesi yolunu izlemelisiniz. Bu adımlar bazı telefonlarda farklılık gösteriyor ancak büyük bir oranda benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz.

-İsim : Turkcell internet

-APN : internet

-Proxy : boş bırakıyorsunuz

-Bağlantı noktası : boş bırakıyorsunuz

-Kullanıcı adı : boş bırakıyorsunuz

-Parola : boş bırakıyorsunuz

-Sunucu : boş bırakıyorsunuz

-MMSC : boş bırakıyorsunuz

-MMS proxy’si : boş bırakıyorsunuz

-MMS bağ. nokt. :boş bırakıyorsunuz

-MMS protokolü : WAP 2.0

-MCC : 286

-MNC : 01

-Kimlik doğrulama türü : boş bırakıyorsunuz

-APN tipi : default

Ayarları bulamakta zorlandıysanız aşağıda yayınladığımız görselden yardım alabilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır ?

iPhone telefonlar üzerinde internet ayarını elle yapılması Android cihazlara göre kısmen daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.. Ayarı yapmanız için Ayarlar sekmesi >Genel sekmesi >Ağ sekmesi >Hücresel Veri Ağı sekmesi yolunu izlemeli ve açılan pencerede bulunan APN kısmında internet yazarak kaydetmeniz gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre kısmı boş bırakılmalıdır. Bu ayarları sizlere önerdiğimiz adımları takip ederek doğru şekilde yaptıysanız iPhone cihazınızdan internete kolaylıkla girebilirsiniz.

Ayarlar sekmesi kullanılan iOS sürümlerine göre farklılık gösterebileceği için yukarıda yayınladığımız görsel size yardımcı olacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉