• PAYLAŞ

Vodafone Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

  • 25/01/2017 - 15:24
  • 0 Yorum
  • 987 görüntüleme

Vodafone Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber neredeyse internete erişimi olmayan hiçbir birey kalmadı. Hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı cihazların internete girmesi için internet ayarlarının doğru ve tam olarak yapılmış olması gerekiyor. Genel de otomatik olarak algılanan bu ayarlar bazı durumlarda elle ayar yapılması gerekebiliyor.

Akıllı telefonların internet ayarları genel olarak SIM KART takılmasından sonra otomatik olarak algılanıyor ve kullanılan operatörün türüne göre ayarlar telefona doğrudan yükleniyor. Kullanıcılar ise hiç bir işlem yapmasına gerek kalmadan internette gezinebiliyor. Eğer mobil sağlayıcınız üzerinden internete bağlanmakta güçlük çekiyorsanız kullandığınız akıllı cihazınızın internet ayarlarınızda bir sıkıntı bulunuyor demektir. Fakat endişe etmenize gerek yok, internet ayarınızı kolay yoldan yapmak adına farklı seçenekler mobil sağlayıcılar tarafından kullanıcılara sunuluyor. Bu yazımızda bu seçenekleri sizler için detaylandıracağız.

Android Cihazlarda Vodafone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır ?

Vodafone mobil sağlayıcı abonelerinin gerekli olan internet ayarlarını alabilmesi için 3 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilk ve en pratik olanı 542 nolu Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak ayarları almak. Bu yöntem ile kolayca ayarlarınızı yapabilirsiniz. İkinci farklı yöntem olarak ise Vodafone Yanımda uygulamasından faydalanarak ayarları cihazınıza almak olacaktır. Bu uygulamadan faydalanarak ayarları otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Üçüncü ve son yöntem ise her kullanıcının  bildiği elle giriş olacak. Ayarları yapabilmeniz için öncelik olarak Ayarlar sekmesi >Mobil Ağlar sekmesi >Erişim Noktası Adları sekmesi >Ekle sekmesi yolunu izlemelisiniz. Bu adımlar bazı telefonlarda farklılık gösteriyor fakat büyük bir oranda benzerlik taşıdığını bilmelisiniz.

-İsim : Vodafone Internet

-APN : internet

-Proxy : boş bırakılıyor

-Bağlantı noktası : boş bırakılıyor

-Kullanıcı adı : boş bırakılıyor

-Parola : vodafone

-Sunucu : boş bırakılıyor

-MMSC : boş bırakılıyor

-MMS proxy : boş bırakılıyor

-MMS bağ. nokt. :boş bırakılıyor

-MMS protokolü : WAP 2.0

-MCC : 286

-MNC : 02

-Kimlik doğrulama türü : Yok (varsa PAP yada CHAP seçmelisiniz )-APN tipi : default

Ayarları bulamakta güçlük çekerseniz aşağıda yayınladığımız görselden faydalanabilirsiniz.

 

iPhone Cihazlarda Vodafone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

iiPhone telefonlar üzerinde internet ayarını elle yapılması Android cihazlara göre kısmen daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.. Ayarı yapmanız için Ayarlar sekmesi >Genel sekmesi >Ağ sekmesi >Hücresel Veri Ağı sekmesi yolunu izlemeli ve neredeyse tüm operatörlerde APN adı girilmesiyle yetinen iPhone cihazlarda Vodafone mobil sağlayıcı için kullanıcı adı ve şifre de istemektedir. Bu adımda aşağıdaki değerleri girmeniz gerekiyor.

-APN : internet

-Kullanıcı adı : vodafone

-Parola : vodafone

Ayarlar sekmesi kullanılan cihazın üzerinde bulunan iOS sürümlerine göre farklılık gösterebileceği için yukarıda yayınladığımız görsel size yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉