• PAYLAŞ

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

  • 11/05/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 625 görüntüleme

Mahrumiyet günümüzde insanların en çok ihtiyaç duydukları şeydir. Çünkü her anımız bizim isteğimiz ile diğer insanlar tarafından takip ediliyor. Bunu kendimiz istiyoruz gibi görülse de bazen can sıkıcı kişilerinde bizi takip etmelerine engel olmak istiyoruz. Özellikle sosyal medya ağları üzerinden insanların birbirlerini takip etmeleri ve etkileşimde bulunmaları doğal bir durum haline geldi. Bu konuda twitter çok popüler bir noktaya geldi. Tüm düşüncelerimizi, özelimizi bu sosyal medya sitesi üzerinden paylaşıyoruz. Ancak herkesin görmesini istemiyorsak yapmamız gereken bazı işlemler mevcut. Twitter sitesinde bizi her insanın takip etmesini ve paylaşımlarımızın hepsini görüp görmemesini sınırlamak tamamen bizim elimizdedir. Bu yazıda sizlere Twitter hesabınızı nasıl gizleyeceğinizi maddeler halinde anlatmaya çalışacağız. Hem bilgisayar hem de akıllı telefon üzerinden bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Twitter hesabınızı bilgisayar üzerinden nasıl gizlersiniz?

Bu site daha çok akıllı telefonlar üzerinden kullanılsa da hatırı sayılır bir kitle bilgisayar üzerinden de bu siteyi kullanarak paylaşımlar yapıyor. Bu hesabınızı gizlemek için yapılacak işlemler çok basittir. Adım adım sizlere anlatmaya çalışacağız. Bunu görsellerle destekleyerek daha kolay bir şekilde uygulamanızı sağlayacağız. Öncelikle twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan profil resmimize tıklıyoruz. Resme tıkladıktan sonra karşımıza küçük bir menü açılacaktır. Bu menüde alt sıralarda bulunan     “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine tıklıyoruz. Bunun ardından karşımıza yeni bir sayfa gelecektir. Bu sayfa da ise “Gizlilik ve güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Sol menü de ilk sırada bu sekmeyi göreceksiniz.

Karşımıza bu sayfa çıkacaktır. Bu sayfa da bulunan attığınız tweetlerin gizliliğini saplamak için “Tweetlerimi korumaya al” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sayesinde artık yapmış olduğunuz paylaşımlarınızı sadece siz ve sizin izin verdiğiniz insanlar görecektir. Birisi bunları görmek istediğinizde sizin onay vermeniz gerekecektir. Bu sayede artık bir nebze de olsun mahrumiyet sağlamış olacaksınız. Eğer bu özellikten sıkılırsanız yapmanız gereken aynı işlemleri tekrarlayarak işaretlemiş olduğunuz sekmede ki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır. Vermiş olduğunuz kararların uygulanması için kaydet butonuna basmayı unutmamalısınız. Bu kararı uygulamanız için sizden onay almak için şifre talebinde bulunulacaktır. Şifrenizi yazdıktan ve onayladıktan sonra artık hesabınız tamamen güvence altına alınmış olacaktır. Bu twitter gizleme işlemi bilgisayarlar üzerinden yapılmaktadır. Bir akıllı telefonlarınız üzerinden tweet gizliliğini nasıl gizleyeceğinizi anlatalım.

Akıllı Telefonlarınızda Tweet Gizleme Nasıl Yapılır?

İOS işletim sistemi olan cihazının üzerinden twitter uygulamasını çalıştırarak işlemimize başlıyoruz. Ardından kendi profilimizi görüntüleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz. Burada profil resmimizin hemen yanında bulunan anahtar sekmesine tıklıyor ve açılan menü üzerinden “Ayarlar ve Gizlilik” yazan noktaya tıklıyoruz. Listede ilk sırada olduğunu da ekleyelim.

Açılan menü de karşımıza gelen sayfa üzerinden “Gizlilik ve güvenlik” yazan sekmeyi tıklayarak açılan sayfaya giriş yapıyoruz. Bu sayfada yukarıda yaptığımız işlemlerde karşımıza çıkan “Tweetlerimi korumaya al” yazısını en üstte göreceğiniz. Buradaki kapalı olan sekmeyi açık konuma getirdiğimiz andan itibaren artık akıllı telefonumuz üzerinden de Twitter hesabımızı korumaya almış oluyoruz. Bu konuda diğer işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar üzerinden de aynı başlıkları takip ederek bu basit işlemi yapabilirsiniz.

Yazımızın başında dediğimiz gibi kendi isteğimizle paylaşımlar bulunuyor ve insanların bizleri takip etmelerine izin veriyoruz. Eğer bu sosyal medya kanallarında hesabımız olmasa bu gibi sorunlarla yüzleşmek kalmayız. Yani kısaca tüm bu gelişmelerin hepsi bizim verdiğimiz kararlar yüzünden yaşanıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉