• PAYLAŞ

Twitter Moments Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 06/10/2016 - 20:02
  • 0 Yorum
  • 866 görüntüleme

Twitter Moments Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan ve son zamanlarda satışı ile gündem de olan uygulama kullanıcıları için geliştirdiği yenilikleri sunmaya devam ediyor. Twitter uygulaması bundan neredeyse bir sene kadar önce tanıtımını yaptığı ve birkaç gün önce yaptığı güncelleme ile tüm kullanıcılarının kullanımına sunduğu Moments özelliği nasıl kullanılır ? Bu yazımızda Twitter Moments özelliğinin uygulamada nasıl kullanılabileceğiyle ilgili detaylarını anlatacağız.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-1

Twitter uygulaması, kısa bir süre önce yani birkaç gün önce resmi hesabı aracılığı ile Moments ismini verdikleri özelliğinin tüm kullanıcılara sunulduğunu açıklamış oldu. Yaklaşık olarak 1 sene öncesinden tanıtılan özellik, belirli bir konuda yada tarihte atılan tweet’leri bir araya toplayarak ve bunun yanı sıra ortak bir başlık altında paylaşabilmeye olanak sağlıyor.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-2

Moments Özelliği Nasıl Kullanılır ?

İlk olarak yapmanız gereken şey, kullandığınız cihazınız üzerinden  profilinize giriş yapmak ve profiliniz kısmında yer alan Anlar isimli sekmeyi bulmak. Daha önceden uygulamanın yeni Moments özelliğini kullanmadıysanız Anlar seçeneği kısmının altında 0 rakamını göreceksiniz.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-3

Moment Özelliğini Kullanarak (An) Oluşturma ;

Profiliniz üzerinden Anlar sekmesine giriş yapmanızın ardından ekranınızın sağ tarafında bulunan Yeni An Oluştur sekmesinin belirdiğini göreceksinizdir. Bu sekmeye tıklayarak An’ınızı oluşturmaya başlamanız gerekiyor.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-4

Önemli Not: Daha öncesinden kullandığınız Twitter hesabınız korumalıysa yeni Moments özelliğinden faydalanamazsınız. Herkese açık konumda olmayan hesaplar, sadece daha sonraki tarihler üzerine  paylaşmak adına An taslağı oluşturabilme imkanına sahiptir.

Başlık ve Kapak Fotoğraflarını Ayarlamak

Hazırlamaya karar verdiğiniz An’ın başlığını ve aynı zaman da kapak fotoğrafınızı ayarlayacağınız bu seçenekte, hazırlayacağınız An’ınızın hangi konu ile alakalı olduğunu belirleyen ve özetleyen bir başlık ve kapak fotoğrafı seçmeniz gerekmekte.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-5

Önemli Not: Hazırladığınız An için Kapak fotoğrafını eklediğiniz tweetler üzerinden seçilir. Fakat An’ınızı direk olarak fotoğrafsız tweetlerden oluşturmaya karar verdiyseniz, kapak fotoğrafınızı daha sonradan ekleme imkanınız bulunmakta.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-6

Hazırlanan An’a Tweet Ekleme ;

Bu aşamada hazırladığınız An’ınızda bulunacak olan tweetleri seçmeniz  için sayfanızda bulunan tweetleri seçebilir yada ekranda üst kısımda bulunan Tweet Arama gibi seçenekleri tercih ederek tweetlerinizi ekleme imkanına sahip olabilirsiniz.

twitter-moments-nedir-ve-nasil-kullanilir-7

Twitter uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu yeni özelliğin oldukça ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Kullanıcıların tamamı eski defterleri açmış u unutulan yada son derece ilgi gören tweetleri yeninden gün yüzüne çıkartıyor. Twitter uygulamasının geliştiricilerinin de tam olarak bunu hedeflediğini düşünürsek amaçlarına vardıklarından hiç şüphe yok. Sizde önerdiğimiz adımları takip ederek kendi An ‘larınızı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉