• PAYLAŞ

Twitter Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor!

  • 01/07/2016 - 15:46
  • 0 Yorum
  • 763 görüntüleme

2016062916370496546

Sosyal ağ devi Twitter uzun zamandan beri yapmayı planladığı projeyi hayata geçirmek için adım attı. Twitter’ın, hayata geçirmeyi planladığı projeyi aslında çok daha önce yapması gerekmekteydi geç kalınmış bir adım da olsa ; sanal gerçeklik alanına sağlam bir projeyle giriş yapmaya hazırlanıyor!

Sosyal ağ devi Twitter, çok yakın bir zaman diliminde sanal ve arttırılmış gerçeklik konusundaki çalışmalarını hız verecek. Twitter  zaten yalnızca basit bir sosyal medya kanalı olmamasının yanı sıra, sanal ve arttırılmış gerçeklikle hayatımızın içine daha fazla girmek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Sanal ve arttırılmış gerçeklik çalışmaları için anlaşma yapmak üzere Apple’ın arayüz tasarımcısı olan Alessandro Sabatelli ile masaya oturup el sıkışan Twitter, Alessandro Sabatelli’yi AR ve VR Yönetmeni olarak atamış durumda. Twitter sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara göre, Twitter Cortex takımının baş rolünü, Alessandro Sabatelli üstlenecek. Sabatelli’in için yapılan haberlerde Apple için iOS, WatchOS’lara ve OS C  yüz geliştirdiği yazarken, Twitter için de masa başına geçerek arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ara yüz tasarımı yapacağını kesinleşmiş durumda.

crytek

Twitter, adımlar atmaya çalışsa da aslında bakıldığında bu hamlesinde oldukça geç kaldı. Twitter’ ın rakiplerine şöyle bir göz attığınız da, Facebook’un Oculus’u var, Snapchat arttırılmış gerçeklik çalışmaları yapıyor, Google ise Cardboard ile sanal gerçekliğe dalarken, Twitter bu geç kalınmış hamlesiyle neler sunacağını bekleyeceğiz. Twitter uzun zamandan beri sosyal alanda faaliyet göstermiş ve bu alandaki başarısını korumayı başarmış ender markalardan her adımını hesaplayarak adım atacağını da akıllardan çıkarmamak gerek.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉