• PAYLAŞ

Snapchat, Real Life ile Dijital Yayıncılık

  • 01/07/2016 - 15:35
  • 0 Yorum
  • 709 görüntüleme

içerik

Son zamanların fenomen uygulaması Snapchat, dijital yayıncılık konusunda iddialı bir adım atıyor. Snapchat’in  Real Life adlı yeni bir dijital dergi üzerinde çalışıyor odak konus tamamen teknoloji ile yaşam olacak.

Snapchat çalışmasını sürdüren Nathan Jurgenson’un Real Life adı altında açtığı blog ile gündeme gelen yeni derginin, gelişen teknolojinin hayatımızdaki etkileri üzerine tartışmalar, raporlar ve hikayeler paylaşmayı hedefliyor.  Derginin hafta içi her gün 1 içerik yayım yapması planlanırken, dergi çok yakın bir zamanda okuyucularıyla buluşacak.

Real Life derginin baş editörü Jurgenson, Real Life’ın dergisinin teknoloji  sektör dedikoduları yayınlayan veya ürünü inceleyen bir haber sitesi olmayacağını; teknolojinin hayatımızda olan rolünü irdeleyeceğini söylüyor. Real Life’ın ilgileneceği konu başlıkları baktığınız da, enerjiden, güzelliğe, ilişkilerden, gizlilik  esaslarına kadar uzanıyor.

Teknolojinin sadece hayatımıza değil aynı zaman da politika tarafındaki yerine de dokunmayı planlayan Snapchat’in kendi dijital dünyasına veya büyük dergilere  meydan okumaya çalıştığını söylemek doğru olmaz. Snapchat’in kendi medyasını kurarak halka arz öncesinde kendi fikirlerini sunmak hayatın farklı alanlarına dokunmak ve aldığı tepkilere bakmak diyebiliriz.

maxresdefault

New York Mag tarafından SelectAll adıyla yayını yapılan bir dergiyle dikey yayın konusunda benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Snapchat’in yayıncılık konusunda başlattığı adım ilgi görecektir bu tip adımlar aslında bir nevi kamu tepkisini yoklamak anlamına da geldiğini biliyoruz. Sosyal ağ devleri kendilerini geliştirmeden önce en iyi analizi yapan kullanıcılarının ilgi alanlarını çeşitli etkinlerle tetkik ediyorlar. Sosyal ağlarda adınızı başarıyla yazdırmak hiç de kolay değil.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉