• PAYLAŞ

Twitter’da Fenomen Nasıl Olunur?

  • 28/06/2017 - 02:51
  • 0 Yorum
  • 675 görüntüleme

Twitter, insanların fikirlerini özgürce dile getirebildiği en sevilen sosyal medya platformlarından biri. Milyonlarca insan bu platformu aktif olarak kullanmakta ve bu da insanların daha fazla tanınma isteklerini ortaya çıkarıyor. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için daha fazla takipçiye ve daha fazla etkileşime ihtiyaç olduğundan herkesin aklında Twitter’da nasıl fenomen olurum sorusu yatmakta. Son zamanlarda İnstagram’ın daha fazla gözde olması nedeniyle instagramda nasıl fenomen olunur sorusu soruluyor olsa da, bu yazımızda Twitter’da nasıl fenomen olabileceğinizden bahsedeceğiz.

1-) Twitter’da Kendinize Ait Bir Kişiliğiniz Olsun

İnsanların en sevmediği olaylardan biri de, kopyalanmış hesaplardır. Başka birinin rolünü kendi rolüymüş gibi oynamaya çalışmak, daha ilk baştan size kaybettirecektir. Bu yüzden hesabınızı açarken önce ne üzerine tweetler atacağınızdan, hangi kitleye hitap edeceğinizden ve ilgi alanınızın ne olduğundan haberdar olun. Sonrasında tweet atmaya başlayabilirsiniz.

2-) Tweetleriniz Atarken Korkmayın

Kendi fikirlerinizi savunurken asla korkmayın. Herhangi bir kesimin size tepki göstereceğinden korkarak atacağınız tweetler, istediğiniz verime ulaşamamanıza neden olabilir. Korkmayın dediysek de asla birilerini rencide edecek tweetlere de başvurmayın. Bu sizin istemediğiniz bir imajda gözükmenize neden olacaktır.

3-) Güncel Haberlerden Haberdar Olun

Twitter’ın kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağladığı bir sistemi mevcut. O da trend topic sistemi. Bu sistem sayesinde ülke çapında neyin konuşulduğuna dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sen de fenomen olmak istiyorsan, kesinlikle TT’den iyi yararlan ve güncel olaylara dair tweet atmayı unutma.

4-) Diğer Fenomenler ile İletişimde Kal

Unutma ki; diğer fenomenler ile kuracağın samimi etkileşimler, senin her zaman büyümene yardımcı olacak. Twitter’da birçok Türk fenomen mevcut ve her gün binlerce tweet atılıyor. Özellikle mizah alanında biraz da kıvrak zekanı kullanarak, fenomenlerin dikkatini çekmen hiç de zor değil. Zaten fenomenlerin dikkatini çekemesen bile, mention attığın tweetteki insanlar sana dikkat kesilecektir.

5-) Tweetlerinizi Diğer Sosyal Medya Platformlarında da Yayın

Ne kadar fazla destek bulabilirseniz, o kadar fazla tanınırsınız. Twitter ne kadar büyük bir sosyal medya platformu olsa da, İnstagram ve Facebook gibi platformlardan profilinizi tanıtmaki size büyük bir getiri sağlayacaktır.

6-) Takipçilerinizle Kucaklaşın

Sizi bir fenomen haline getirecek olan takipçilerinizi hiçbir zaman unutmayın. Takipçi kazanmaya başladıktan bir süre sonra takipçileriniz sizle sohbet etmeye, iletişim kurmaya çalışacak. Özellikle tweetlerinize gelen mentionlara çok dikkat edin ve elinizden geldiğince onları cevaplamaya çalışın. Hatta belki samimi muhabbetlere bile girebilirsiniz.

7-) Spam Yapmaktan Uzak Durun

İnsanlara bir şeylerin spamına yaparak hiçbir şey kazanamazsınız. Unutmayın insanlar kendileri isteyerek sizi takip ettiği zaman, sürekli takip edecektir. Onlara bir şey zorla dayatırsanız, sizi takip etmek yerine iyice geri duracaklardır.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉