• PAYLAŞ

Üniversite E-Kayıt nedir ve Nasıl yapılır?

  • 16/08/2016 - 22:20
  • 0 Yorum
  • 911 görüntüleme

Üniversiteye giriş için, tercih sonuçlarının yakın zaman da açıklanmasıyla beraber, öğrencilerin de kayıt işlemleri hızlı bir tempo ile başlamış oldu. Kayıt işlemlerinin en kolay yolu olan e-kayıt üzerinden yapılacak işlemler için yapılaması gereken işlemler nelerdir.

LYS ve YGS sınav sonuç puanlarına göre tercih yapacak olan öğrenciler, yakın zaman da açıklanan sonuçlarla beraber yerleştirildikleri üniversitelere e-devlet üzerinden kayıtlarını gerçekleştirmeye başladı.

ÜNİVERSİTE E-KAYIT İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Öğrencilerin başvuru yapabilmesi için ilk olarak kendilerine ait olan bir E-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmekte, E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden kimlik göstererek temin edebilirsiniz. E-Devlet şifreniz aldıktan sonra ki aşamada kayıt işlemi için BURADAN sisteme giriş yaparak devam ediyorsunuz.

Üniversite E-Kayıt nedir ve Nasıl yapılır 1

E-Devlet sistemi şu an, tüm devlet üniversitelerinin tamamı ve aşağıda listesini vermiş olduğumuz vakıf üniversiteleri için geçerli olacaktır.

Tüm devlet üniversitelerine kayıt yaptırabilirken sadece Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi dışında olanlar ve listede bulunan vakıf üniversiteleri için kayıt işlemi yapabilirsiniz.

Üniversite E-Kayıt nedir ve Nasıl yapılır 2

Sanko Üniversitesi (Gaziantep), Başkent Üniversitesi (Ankara),  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (İstanbul), Kto Karatay Üniversitesi (Konya), Kapadokya Meslek Yüksekokulu (Nevşehir),Nişantaşı Üniversitesi (İstanbul), Üsküdar Üniversitesi (İstanbul)

-Devlet üniversitelerinin tamamı ve yukarıdaki listede yer alan vakıf üniversitelerinden herhangi birisinde eğitiminize sürdürecekseniz,  verdiğiniz bağlantı üzerinden açılan sayfada yer alan Devam Et sekmesine tıklamalısınız.

-Devam et sekmesine tıkladıktan sonra, karşınıza gelecek sekmede Ekrandaki formu doldurup gönderdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır uyarılarına son derece  dikkat edip, başvurunuzu titizlikle davranarak devam ettiriniz.

Sekme üzerinde bulunan ve titizlikle doldurmanız gereken bu kısmı 2 kere kontrol edin.

-Yerleştiği Fakülte Adı

-Tercih Sırası

-Girilen Bölüm Adı

-E-Posta Adresi

-Yerleştiği Puan Türü

-Cep Telefonu

Bilgilerinizi doğru doldurduğunuzu düşündüğünüz halde sistem hata veriyorsa veya herhangi bir şeyin yanlış olduğunu karar verdiyseniz direk olarak üniversiteniz ile iletişime geçiniz.

-Yapmış olduğunuz bu işlemin ardından Yukarıdaki bilgilerin tarafınıza ait olduğunu ve  bunun dışında herhangi bir yükseköğretim kurumda  eğitimde lisans veya ön lisans programına kayıt olmadığınızı beyan etmenizi istenecek olan sekmenin içerisinde belirtilmiş olan yere EVET yazmanız gerekiyor.

-Bulunduğunuz sayfanın en alt kısmında yer alan üniversite duyurusu bildirimini görüp okuduysanız, belirtilen kısma EVET yazınız ve bu aşamadan sonra Başvur sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

-İşlem tamamlanması sonrası E-Kayıt belgeniz ekrana gelecek. Yapmanız gereken belgenizi bilgisayarınızdan çıktı olarak almanız olacak.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉